Sokete mazot sızıntısını tespit ettim lakin...

Tayfun Adali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen haftadan beri kafamı kurcalayan 1.7 corsa c aracımdaki silkeleme problemi için bugün dizel pompa enjektör servislerinden birine gittim ve aldığım saçma sapan fiyat (3000 TL) ve bilgilerden sonra resti çekip 12 sene sonra yeniden tulumu sırtıma geçirip arkadaşımın atölyesinde yattım arabanın altına..alt beyindeki soketi söktüm ve herhangi biz sızıntı olmadığını gördüm bunun üzerine üst beyine tesisat kablolarını kontrol ettim toplam 3 farklı soketten üst beyine kablo geldiğini gördüm ve pompa ile bağlantısı olan iki soketi çıkardığımda resimlerde görülen müşür olduğunu tahmin ettiğim fakat tam adının ne olduğunu bilmediğim soketinde içinin mazot olduğunu tespit ettim,diğer soketlerde mazot yoktu..Değiştirmem gereken parça bu ve bana bu parçanın tam olarak adının ne olduğu gerekli,yardımlarınız için şimdiden teşekkürler (Not: yeşil renk soketi olan müşür arızalı)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
içindeki mazotu temizleyince düzlmedimi.
Motoru felan yıkattıysan soketin içine kaçmıştır belki.
değiştrmeden temizleyip denesene düzelecekmi. yada yeniden dolacakmı

Tayfun Adali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hergun karsilikli iki soketide temizliyorum artik temizlemenin bir faydasi yok.parcanin adinida satildigi yeride buldum.adi mazot basinc musuru ikitelli osb denso servisi gemici dizelde buldum hafta sonu parcayi aliyorum takiyorum sonra ver elini mehmet gazihan

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelişmelerden bizi de haberdar edebilirseniz aynı sıkıtıyı yaşayanlar için büyük faydası olacaktır...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hergun karsilikli iki soketide temizliyorum artik temizlemenin bir faydasi yok.parcanin adinida satildigi yeride buldum.adi mazot basinc musuru ikitelli osb denso servisi gemici dizelde buldum hafta sonu parcayi aliyorum takiyorum sonra ver elini mehmet gazihan

Mehmete gideceksen orda Fatih yardımcı olur bu konuda sana. Ama silkeleme bundan değilde pompa beyninin lehimlerinden de kaynaklı olabilir. Eğer öyleyse pompa beynini söktürüp lehimlerini tazelet. Bende de silkeleme vardı. pompa beyninin lehimlerini tazeletince gitti.