Şok Olacaksınız...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alırkenki vergi şok etmeye yeterli zaten.

16 yaşına az kaldı emektarın, mtv yi tabana çekip aynen binmeye devam edicez demekki.

ayda 445tl lik gezmek de kolay iş değil. can dayanmaz, ev kirası gibi..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artıları ve eksilerini çok iyi irdelemek lazım.
Bu gün ne oldu:confused: yağma ve talanlar başladı.:( Bundanda çıkarılacak dersler olmalı. :(;)
korkarım ki bu ülkede o tarz birşey olsa Tunustaki başkaldırış; bizim düğünlerde,maçlarda,yılbaşı kutlamalarında vs.de eğlence maksatlı yapılan magandalıklar kadar basit kalır,bu ülkede korkunç şeyler olur herkesi birbirine düşürdüler,kürt-türk,alevi-sunni,zengin-fakir...bir de bunlar yetmezmiş gibi zam üstüne zam milletin sabrını mı ölçüyorlar ne yapmaya çalışıyorlar anlayan beri gelsin ben hiç anlayamadım su ana kadar ki icraatları bu adamların tek avantajı alternatiflerinin olmaması yoksa bu kadar vurdum duymaz olamazlardı...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Artıları ve eksilerini çok iyi irdelemek lazım.
Bu gün ne oldu:confused: yağma ve talanlar başladı.:( Bundanda çıkarılacak dersler olmalı. :(;)

Biz de bu durum zaten yıllardır var, aradaki tek fark yağmayı yapanlar halk değil :D.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Deveye sormuşlar boynun niye eğri, oda nerem düzgün diye cevaplamış. Bundan yola çıkarsak tuzun bile koktuğunu artık bu kokuşmulluğu nasıl ne şekilde sonlandırılacağı her geçen zamanda meçhule doğru gidiyor. Tunus örneği çok kötü bir durum.Aksi halde bu durumda kimse şu andaki halinin ne olacağını bilemez.Söylenecek çok şey olabilir ama siyasi polimiğe dönüşmesi kuvvetle muhtemel olduğundan bu konulara girmemenin formun yararına olur.
Kimsede benim tuzumun kuru olduğunu düşünmesin. Dertlerimiz müşterek. Çoktandır yirmi, otuz liralarla benzin alırken cumatesi günü depoyu fulledim iki yüz lira bayılınca şoklandık.:(

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deveye sormuşlar boynun niye eğri, oda nerem düzgün diye cevaplamış. Bundan yola çıkarsak tuzun bile koktuğunu artık bu kokuşmulluğu nasıl ne şekilde sonlandırılacağı her geçen zamanda meçhule doğru gidiyor. Tunus örneği çok kötü bir durum.Aksi halde bu durumda kimse şu andaki halinin ne olacağını bilemez.Söylenecek çok şey olabilir ama siyasi polimiğe dönüşmesi kuvvetle muhtemel olduğundan bu konulara girmemenin formun yararına olur.
Kimsede benim tuzumun kuru olduğunu düşünmesin. Dertlerimiz müşterek. Çoktandır yirmi, otuz liralarla benzin alırken cumatesi günü depoyu fulledim iki yüz lira bayılınca şoklandık.:(
İbrahim görüş belirtmek siyaset yapmak değildir ki o siyaset yapmak anlayışı eskidendi 80 lerde sağcı solcu ayrımı yapıp öğrencileri,gençleri birbirine kırdıran bir zihniyetin eseridir siyaset yapmak denen şey siyasetle dolayısı ile ülkenin durumu ile ilgili herkes yorum yapar,fikir beyan eder bu her platformda olur saygı çerçevesi dışına çıkılmadıkça mitinglerde konvoylar oluşturanlar,seçim arefelerinde bangır bangır bağıranlar senin benim paramla ve trilyonlar vererek aldıkları bayrakları asmak yarısına girenlerin o zaman vatandaşa gıkları cıkmıyor da eleştri aldıklarında mı bu siyaset oluyor,ya da vatandaş siyaset yapamaz diye bir olgu mu var ?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İbrahim görüş belirtmek siyaset yapmak değildir ki o siyaset yapmak anlayışı eskidendi 80 lerde sağcı solcu ayrımı yapıp öğrencileri,gençleri birbirine kırdıran bir zihniyetin eseridir siyaset yapmak denen şey siyasetle dolayısı ile ülkenin durumu ile ilgili herkes yorum yapar,fikir beyan eder bu her platformda olur saygı çerçevesi dışına çıkılmadıkça mitinglerde konvoylar oluşturanlar,seçim arefelerinde bangır bangır bağıranlar senin benim paramla ve trilyonlası ve vererek aldıkları bayrakları asmak yarısına girenlerin o zaman vatandaşa gıkları cıkmıyor da eleştri aldıklarında mı bu siyaset oluyor,ya da vatandaş siyaset yapamaz diye bir olgu mu var ?
Yok ,böyle algılamamda yok. Bilindiği üzere daha önceki yıllarda böyle iyi niyetle başlayan görüşler kendini frenleyemeyen arkadaşların banlanması ve konuların kilitlenmesine neden olduğundan üzüntü yaşanmamasıdır.Belirmiş olduğun gibi önemli olan iyi niyettir.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim abi yakında nalbant olucam artık millet araba binmiyor hele ki memur kenti olan aydında hiç mecburkalmadıkca hiçbinmiyor aydının birucundan diğerine 1.25 tl veriyosun gidiyosun.ata eşşeğe binicek millet bende nalbant dükkanı acıcam..burada cok bağırdım bu ülkede petrol ürünleri düzelmedikce kimse refaha eremez hayall hayall..

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vallahi haklısın. Önceden lpg iyi diye vatandaş biner oldu, şimdi onunda farkı kalmadı sayılır.Çoktandır bende idare ediyordum cumartesi hava güzel olunca biraz dolaşalım dedik ama acı oldu. Şubattan sonra havalar düzelirse inşallah nalbatlıktan vaz geçersin. Tabiidirki canyakan akaryakıt fiatları böyle oluca araçlar yerinden oynamıyor sonuçta sizin işlerde buna bağlı olarak düşüşe geçiyor.
Çalı süpürgesi, pinpon topu ve dinamitten enflasyon hesabı yapıldığı sürece akaryakıt fiatları düşmez .Dolar bahane Şirketlerse karlarından hiç zarar etmeye niyeti yok.;)