Şok Olacaksınız...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size şöyle söyliyim soh bir kaç aydır işimden dolayı sahadayım yani geziniyroum her yer siteler apartman önleri çalışma saatlerinde araba dolu park edicek yer yok dediğim yerler iş yerleri değil oturma alanları siteler yaşam alanları denilen yerler falan bunu bilhassa belirtiyorumki insanlar yanlış anlamasın..

yani millet ya fazla araba alıyor kapıda yatırıyor yada arabasını çıkartmıyor.. mantıklı düşünücek olursak zaten orta ölçekli şirketler bile servis kaldırıyor artık arabayla pek işine giden yok millet belkide ondan alıyor arabayı sürüceğim yer yok zaten diye büşünüyor olabilirler..

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar görüşleriniz güzel ama tepkimiz az bu Türk insanının kaderi mi?
Şu sözü hep sevmişimdir...
Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız önce uykudan uyanın...
Sanırım biz uykudan uyanana kadar daha çok vergi, harç, fon, pul, kıl, tüy parası öderiz...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında ben tam tersini düşünüyorum krizlerde bazıları krizi görür önlemini alır bazı krizi görür fırsatları görür daha büyük alır..

şu sıralar mesela dikkat eden varsa yüksek hacimli zamanında 100-150 bin euroya satılan araçlar ikinci elde şu anda 4-5 yaşında 30-40 bin tl lere kadar düşmüş durumda yani normal raicinin misli misli altında.. böyle araçları almak isteyenler için tam fırsat zamanı aslında çünkü ilerde alternatif bir yakıt türü falan çıkıp yakıt çok ucuzlarsa bu tip araçların piyasasıda normal raicine fırlar gene..

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petrolün ülkemize giriş fiyatı gayet uygun, sorun devletten kopuyor üzerine koyduğu vergiyi düşünmek bile istemiyorum bunda biz esnafların hiç bir suçu yok fiyatları biz belirlemiyoruz

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kurşunsuz Benzin 95 Oktan:3,96 (TL/LT)

Kurşunsuz Benzin 95 Oktan (Ultimate):3,98 (TL/LT)

Kırsal Motorin: 3,20 (TL/LT)

Motorin (Ultimate Dizel): 3,37 (TL/LT)

Gaz Yağı: 2,80 (TL/LT)

Fuel Oil No.4: 2,14 (TL/KG)

Fuel Oil No.5: 1,59 (TL/KG)

Fuel Oil No.6: 1,58(TL/KG)

MERSİNMERKEZ

Son düzenleme:

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok aşırı zam yapılıyor akaryakıta son 5 yılı baz alsak herhalde yüzde 40 a yakın yapılmıştır, akaryatı gelen zam ulaşımı etkiliyor evimize giren meyve sebze taşımacılıkla gelen giden herşeyi akaryakıtın fiyatıda belirliyor fiyat artıkça nakliyatta artıyor şimdilik insanlar idare edebiliyorda ilerisi için ne olacak düşünemiyorum ancak vatandaş sesini çıkarmadıkçada böyle zam üstüne zam gelir insanların alım gücü gittikçe düşer ve iyiden iyiye zengin fakir ayrımı olur buda ülkeyi çıkmazlara sürükler ülkenin yönetimi deneyimden çok birazda yaratıcılık gerektiriyor bana göre yönetici vasfına ulaşmış kişiler hükümütin çıkarlarını ön planda tutacak ancak vatandasıda unutmayacak.