"Soğutucu az.Soğutucu koy" Uyarısı.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: "Soğutucu az.Soğutucu koy" Uyarısı.

ulas79 link' Alıntı:
opel-astra-j-motor-5028986858566807993.jpg

resimde sağ en üst köşede içinde kırmızımsı sıvı olan kaba su ekliyeceksiniz ama eklemeden önce seviyesini kontrol edin eğer yeterli seviyede ise ve uyarı veriyorsa seviye müşiri arıza yapmıştır ve o kabın değişmesi gerekir.

Bu motor sizinmidir ? Temizliği dikkatimi çekti. benim aracın motoru çok çabuk kirlendi daha 9 aylık araç ama motor kirlendi gibi. Yoksa temizlettinizmi ?

brave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
opel-astra-j-motor-5028986858566807993.jpg

resimde sağ en üst köşede içinde kırmızımsı sıvı olan kaba su ekliyeceksiniz ama eklemeden önce seviyesini kontrol edin eğer yeterli seviyede ise ve uyarı veriyorsa seviye müşiri arıza yapmıştır ve o kabın değişmesi gerekir.

Oraya baktım biraz azalmış fazla değil onun için dokunmadım ama henüz 12.000  yada bir arkadas yazmış 1.000 km'deki bir aracın böle arıza çıkarması biraz garip ilk bismillah aldığımda akü işareti yanıp sönüyordu servisi aradık çözdük yazılım hatasıymış aractan soğumamaya çalışıyorum ama böle giderse soğuyucam galiba

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: "Soğutucu az.Soğutucu koy" Uyarısı.

Bugun o hata ile gittim. Devir daim pompasi degiscek dediler 500 lira. Napcm bilemedim

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadslar dun aracima lpg taktirdim ve dun gece ve bugun sabah birkackere bu uyariyi yapti suyu kontrol edicem akabinde ypmam gereken baska birsey varmi lpg ile alaksi olabilirmi veya???

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spitemre link' Alıntı:
Arkadslar dun aracima lpg taktirdim ve dun gece ve bugun sabah birkackere bu uyariyi yapti suyu kontrol edicem akabinde ypmam gereken baska birsey varmi lpg ile alaksi olabilirmi veya???
LPG ile alakadi yoktur.
Muhtemelen ya su eksiktir yada su kabi musuru arizalidir.
Arizaliysa su kabi degisiyor garantiden.
Garanti yoksa 100-150 tl civari olmasi lazim

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bulent abi tesekkur ederim baktim su eksilmis bugun ekliyim hemn ondan sonra tekrar bakicam

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG sistemi yapılırken başında durmuştum arabanın sıvı olan LPG nin Gaz fazına dönmesi için kurulan tesisatta bir boru kesiyorlar ve bunun akabinde bir miktar tahminimce yarım litre su boşalıyor borudan, o uyarıyı eğer LPG takıldıktan sonra su eklemediyseniz bu yüzden alıyorsunuzdur  ;)

nrclk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı problemi bende yaşadım . Antifriz ekledim düzelmedi kapağı açrığımda kaynıyor gibiydi ama derece 90 dı. Problem depodaki sensörde depo ile birlikte değişiyor.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
LPG sistemi yapılırken başında durmuştum arabanın sıvı olan LPG nin Gaz fazına dönmesi için kurulan tesisatta bir boru kesiyorlar ve bunun akabinde bir miktar tahminimce yarım litre su boşalıyor borudan, o uyarıyı eğer LPG takıldıktan sonra su eklemediyseniz bu yüzden alıyorsunuzdur  ;)

+10 aklıuma gelende buydu normal su eklesem  bır zararı olurmu olmaz herhalde az bır mıktar

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spitemre link' Alıntı:
+10 aklıuma gelende buydu normal su eklesem  bır zararı olurmu olmaz herhalde az bır mıktar

Arabam 100.000 de daha bir zararını görmedim babamın arabası 350.000 de hala bir zararı olmadı babam antifirizi sadece kışın koyar yazın hiç antifiriz olmaz hiçbir sıkıntı yapmadı araba siz çok az koycaksınız merak etmeyin herhangi birşey olmaz  :)