Soğutmalı Torpido Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malum birçok aracın standart donanımları arasında yer alan soğutmalı torpido bir satış stratejisinden başka birşey değildir.(bence) Sistemin çalışma mantığı oldukça basittir, klimadan gelen havalandırmalardan birtanesinde kalem kalınlığında bir delik torpidoya hava üfler bu şekilde torpido soğuk şekilde korunmaktadır. Bu torpidolar ancak küçük bir su şişesini veya birkaç kolayı soğuk tutabilecek kapasitededir. Ancak torpidolar içersinde aracımızla ilgili evrak vb dökümanları koyduğumuz için bu alanda kullanım alanı çok az şekilde kalmaktadır. Benim kişisel görüşüm verimli olmadığı yönündedir. :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Selçuk1

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle :)

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Torpidoda zaten bir kaç kutu içeçek muhafaza edilebilir ve soğuk hava üfleyerek de olsa bunları soğuk tutmak bence iyi bir özellik, o nedenle size katılmıyorum.
Eski aracım C4’te vardı ve çok faydasını gördüm. Keşke astra’da da olsaydı.

• Beğen
Tepkiler: u.uçar

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Soğuk birşeyi muhafaza etmekte evet ancak soğutmak konusunda hayır diye düşünüyorum hocam. Ayrıca birçoğumuzun torpidosunda mutlaka evrak vb şeyler varken torpidoyasıvıyı nasıl koyabiliriz orasıda ayrı bir konu. Astralarda standart diye biliyorum hocam. Arka tarafta küçük bir delikten hava geliyor olması gerekiyor.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Editionlarda var mı bilmiyorum ama orası zaten genelde gıda için değilde başka aklına ne gelirselerin koyulduğu yer olduğu için ben olaya fransızım :) soğuk hava üflüyor mu cidden 😀

• Beğen
Tepkiler: Hasip

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilhassa yazın denildiği gibi soğutmaya değil de soğuk içecekleri kısmen muhafaza etmekte başarılı idi eski Citroen C3 ümde soğutmalı torpido gözü, ama astra design de yok maalesef. Belki klimadan çıkan bir göz boru vs. ile yapılabilir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Klimanın üfleme soğukluğu kadar (+4 ile +8) derece arasında bir hava üflüyor, Torpidoda işe yararmı tartışılır fikrini savunmaya devam ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kolçak içi soğutmalı olsa daha makbule geçerdi :)

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben başka bir yönden yaklaşacağım. Bahsettiğiniz gibi klimadan parmak kalınlığında bir boru ile torpido gözüne delik açılması sureti ile soğutmalı torpido oluyor. Deliğin önüne döner bir kapak koymuşlar volümü kısabiliyor veya kapatabiliyorsunuz. O kadar basit bir şey ki. Neden tüm klimalı araçlara yapmazlar. Klimadan bir boru çıkartıp torpidoyu delmek ve üstüne 5 liralık döner kapak koymak çok mu zor? Tamamen sallıyorum fakat otomasyonda bunun yapılması 50TL ye mal olsun. 50 TL gibi bir masrafla arabana çok önemli olduğunu düşündüğüm bir özellik katacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Meteefe ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Satarkende 1 2 bin lira fazla istiyorlar hocam.