Soğutma suyu az uyarısı???

gr_avci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 1.4 T 17.000 km de. Yıllık bakımı geçtiğimiz mayıs ayında yapıldı. Geçen süre zarfında 1-2 gün içerisinde bu uyarıyı almaya başladım.Bugün su seviyesine baktığımda ok ile işaret edilen seviyenin altında olduğunu gördüm.Yani uyarı doğru. Benim anlamadığım bakımdan sonraki süre zarfında sudaki azalma normal bir azalma mı yoksa bir sorun mu var acaba? Teşekkürler.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Soğutma suyu az uyarısı???

Nişanlımın aracında benzer uyarıyı vermişti daha araç 6000 km'deyken. Benimkiyle kıyasladım ve su seviyesi benimkine göre azdı gerçekten de.
Servise götürdük, suyu tamamladılar ve tekrarlarsa servise getirmemizi istediler. 1 ay sonra tekrarladı ve garantiden parça değiştirdiler (parçanın ismini tam olarak hatırlayamıyorum)
Üzerinden 1 ay geçti ve sorun tekrarlanmadı şimdilik.

wwanted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorunu bende yaşadım geçen hafta aracım 11500 km de servis de su ekleyerek sorunu giderdiler yine arıza verirse sensör arızalanmıştır getirirsin değiştirirz deiler

gr_avci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün aracı servise(Muğla/Merkez) götürdüm. Usta azalmanın geçen süre zarfında normal olmadığını söyledi ve şöyle bir bakarak sorunun motor bağlantı borusundan kaynaklandığını buldu.Boru çatlamış.2 saatlik uğraş sonunda boru garantiden değiştirildi.Çatlağın Niye ve nasıl oluştuğu bilinmiyor... 032questn 032questn