Soğukta araç çalıştırma videosu

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim aracın jantlarını tanesi 250'den bulsam alırım ancak çıkması bile 500TL, mecburen uzakta duruyorum. Ya da bu kış işlerimde istediğim hareketlenmeyi yakalayabilirsem alabilirim herhalde.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
valla benim aracın jantlarını tanesi 250'den bulsam alırım ancak çıkması bile 500TL, mecburen uzakta duruyorum. Ya da bu kış işlerimde istediğim hareketlenmeyi yakalayabilirsem alabilirim herhalde.

İnşallah hayırlısı diyelim. Umarım bu son olaylar sonrasında bu günlerimizi de arar duruma gelmeyiz. Gerçekten son zamanlar da yaşanan olaylar ve sonrasın da meydana gelen olaylar beni ürkütmeye başladı. Özelikle borç ve alacak içinde işleri yürüten arkadaşların çok dikkat etmesi gerek. Allah vermesin ülkede %30-40 arasında bir devalüasyon olması demek milletin dibi boyladığının resmidir.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah hayırlısı diyelim. Umarım bu son olaylar sonrasında bu günlerimizi de arar duruma gelmeyiz. Gerçekten son zamanlar da yaşanan olaylar ve sonrasın da meydana gelen olaylar beni ürkütmeye başladı. Özelikle borç ve alacak içinde işleri yürüten arkadaşların çok dikkat etmesi gerek. Allah vermesin ülkede %30-40 arasında bir devalüasyon olması demek milletin dibi boyladığının resmidir.

İnsanlar geneli göremediği için ; o genelin özel sonuçlarına şaşkınlıkla katlanacaklar maalesef.

Ha ben de kötü sonuçlara katlanacağım ama hiç şaşırmayarak cunku ta 3.Kasım.2002'den beri bu olacakları biliyordum. Gelecek tahmincisi miyim, tabi ki değilim sadece biraz mantık yürüterek: Fakirlik, inançlar, muhafazakarlık görüntüsü gibi temalar kullanarak ortaya çıkan 2 kişi kurdukları parti ile ancak ülkenin arazisini, tarihini, insan kaynaklarını, potansiyellerini diledikleri gibi kullanarak diledikleri oranda rant yapıp devam ederler diye tahmin ettim ve tahminim aynen tuttu.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında en önemli konu o 75Milyonu ilgilendiriyor cunku. Ben Ocak'tan sonra gelcek işlerle yazlık lastik ve jantı alabilirim, para kazanıp harcayabilirim ancak ülkede daha ne olacak diye de düşünür insan.

2014 değişikliklerle dolu bir yıl olacak.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araba geç çalışma sorununun buji ve kablolarda olduğunu çözdükten sonra çat diye alıyo nazar deymesin. Ama fazla çat diye alıyo ürküyorum :D

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakım ve arabanın model/yaş/kondisyonuna göre en uygun parça ve işçilik ile bakım. En uygun parça derken gerekirse en pahalısı, işçilik derken en titiz ve gerekirse en uzun süren işçilik ile. Ancak o zaman geri dönüşü, harcanan para ve zamana tamamen değiyor.

Parça maliyeti, işçilik süresi ve kalitesinden biraz taviz ver, herşey boşa gidebiliyor.

Bu kışa girerken benim motorda soğukta çalıştırma sorunu vardı ve rölantide motor normalden fazla sallanıyordu. Ne yaptım, yeni parça masrafı yaptım, aracın altına girdim cıktım, temizlik bakım yaptım ve şimdi en büyük keyif motor 0 derecede günlerce beklese bile ilk kontakta sorunsuz çalışma. Rölantide sallanma yok.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav benim cold start playlist im var yav :) ama lokomatifler,tırlar nadir arabalarda var...ama ya -20 derecede veya 1 sene çalışmamış arabalar felan :) 2 tane attım :) yarında benim cenavar ı atarım 2 haftayı geçti marşına basmayalı :)

Scania V8 first start after winter - YouTube

37419 COLD START - YouTube