soğuk havalarda tam performans alamıyorum

microp06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:help: arkdaslar vectra b kasa 97 model gls bı aracım var brc sıralı sıstem lpg yakıt sıstemı var aracta, termostat arızalıydı 10 gun kadar ole kullandım havalar sogukken motor tam ısınmıyodu sonrasında termostatı değiştirdim, ama havalar sıogukken arac gaz yakarken 3000 devırı gectıkten sonra tutma yapıyodurdu yanı gaza fazla bastıgım zaman hemen hızlanmıydı ve tabırı caızzse arac kerkınme yapıyordu, bı kac gundur havalar ıyı ve sıkıntı yok rahatlıkla calısıyo istedigim devırede anında cıkıp hızlanıyor ama kışın bu problemı yaşatacak yıne bana zannedersem??
Bana bı yol gösterip yardımcı olursanız sevinirim sizce nedir bu durum?

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
aracı bır kac gun benzınde kullan
aksamlarıda benzıne al
sonuc goreceksın

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de dııl bazen normal benzınlı araclarda da oluyor boyle seyler...bence bır sorun yok aracınızda...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaLde arabaLar kışın daha güçlü olurlar havanın kütlesi yoğunluğu bakımından ama motorun ısınması felan lazım diye düşünüyorum...saygılarımla...

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bendede böyle. havalar iyiyse gaz pedalı bile yumşuyo. hatta direksiyon bile pisikolojik mi aceb ?

foodforthegods

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de olmuyor böyle şeyler. yanlış bilgi vermeyelim. bence lpg ecu sunun ayarları bozuk olabilir. yaza ve kışa göre ayarlar değişebiliyor. biz de lpg li vectra kullanıyoruz. soğuk havalarda böyle şeyler yaşamadık. motor soğukken elbet biraz zor hızlanır ama böyle bir zorlanma olmamalı.