ŞofÖr paspasi altindakİ islaklik

bekir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar selamlar herkese öncelikle şunu belirteyım ben bu opelı aldım alalı hep sorunlarla problemlerle uğraştım kısacası hemen bıktım soğudum opelden en son sorun yanı suan mevcut sorun şoför tarafı paspas altındakı su bırıkıntısı mubarek kuyu eştirsem bu kadar çıkma......:d bu suyun kaynagı neresidir yardımcı olun bana bıktım artık satacam arabayıı......arac astra g 1999 model hb kasa herkese tesekkurler.......:mad::mad:

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatör yedek su kabında su eksiltme varmı. Varsa kaloriferpeteginden kacırıyordur. Eğer yedek su kabında eksilme yoksa kaput acma telinin dışarıya cıktıgı yerden kacırıyor olabilir, cam fitillerinizden kacırıyor olabilir. kapınızın altındaki giderler tıkanmışsa oradan da kacırıyor olabilir.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de basımdan 2 ay kadar once gectı bu su meselesı. lastiği söktüm iç damlumbazı söktüm tam sigorta kutusunun hizasında bi çatlak var. gittim sıvı çonta aldım 30 liraya. oraya boca ettim bildiğin. koltuk yıkama makınasının vakumuyla suyu çektim. saç kurutma makinasıyla da döşemeyi kuruttum. suan damla su girmiyor :) darısı sana gercekten sinir bozan bi durum

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde yağmur giderlerinin tıkanmasından dolayı oluyor. yağmur giderlerine bir bakın.

bekir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suda falan eksılme yok motor suyunda baktım bı kac kes gaz pedalının oralardada herhangı bı nem ıslaklık yok sankı oldugu yerden kaynıyo yagmur suyunu almıs olabılır bu yagmus suyu gider kanalları nerede acaba nereden kontrol edebılırım buraları acaba yarın sanayıye gıtcem bulundugum yerdede ne usta var ne sanayı var maasallah bıktım yaa en yakın sanayi 35 km en iyi bi torosa bınmek olacak galıba :D

bekir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde gecen gunlerde vitesten şanzımana giden kol değişmişti aracta vites ve el frenın oldugu plasatık on göğüsün alt rtarafı kulluguın oralar falan komple sökülmüştü ondan sonda su olayı ortaya çıktı acaba onunla ilişkilendirilebilirmi yanı bi parcayı falan yanlıs taktılarsa yada takamadılarsa giderle veya klıma suyu gıderıyle falan olabılırmı arkadaslar?

mikoko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende başıma gelen bir olayı aktarayım belki işinize yarar.
Hatta bunu resimli de anlatacağım.

Arka cam sileceğin contasından aşağı su inmiş ve bagaj ıslanmıştı.
Bagaj ile birlikte şöför paspasın altı da ıslaktı
Bende önceleri fitillerden contalardan şüphelendim ancak 1 ay sonra farkedebildim.
Arka cam sileceği civatası gevşemiş boşa dönüyordu. Onu yapayım derken suyun girdiği yeri de bulmuş oldum.
Siyah kaliteli bir siyah würth silikon conta sıkıp kapattım.

Aynı işlemi tavanda anten yeri içinde yaptım . İçeriden döşemeyi falan aralayıp baya ugraşmıştım. Yapmasam Tavan ıslanıyordu.

Son düzenleme:

emrullahkrtpe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta da benzer bir sorun var. Ön yolcu tarafındaki paspas bariz bir sekilde ıslanmıstı. Daha önce böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu? Sorun nedir sizce?

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer ler temizlenmesi lazım sımdı sökmeden temizleniyor makinası var. Yağmurlu havalar da mı oluyor özellikle kalorifer çalıştığında mı

C2105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrullahkrtpe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer ler temizlenmesi lazım sımdı sökmeden temizleniyor makinası var. Yağmurlu havalar da mı oluyor özellikle kalorifer çalıştığında mı

C2105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam aracı çalıştırdığım andan itibaren yolcu tarafına su gelmeye başlıyor hergün su doldurmak zorunda kalıyorum