Sizin Ben Vicdanınızı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Okuduğun yorumların içinde bir tek arkadaşımız evet bu şekilde araçlarında beyaz ışık kullananlar haklı pek bir güzel yapıyorlar şeklinde bir yorum okudun mu?

Ben bir şey daha söyleyeyim o zaman bu konu altında. Trafik içinde kırmızı ışıkta geçende şerefsiz, trafik içinde içki içip direksiyon başına geçen de şerefsiz... saymak ile de bitmez.

Burada beyaz ışıkları takıp gezecek olan kişiler doğru düzgün bir şekilde sistemini yapana zaten kimse bir şey demiyor. Takacak da gezecek de ama işte burada ama kelimesi çok önemli sen tut dandik ampulleri tak sonra da benim zevkim... böyle zevk mi olur?

O gün o yoldan geldikten sonra gözümde beyaz kalmadı iki gün göz yaşı damlası kullanmak zorunda kaldım. Benim suçum suçum ne?

Alkollü araba kullanana,kırmızı ışıkta geçene yapılan genellemeyle xenon fara yapılan genelleme aynı mı peki? Ben insanları rahatsız etmemek için her türlü şeye dikkat ediyorsam,her ay far ayarımı kontrol ettiriyorsam,kendiliğinden farlar yükselmesin diye(araçtaki yüke göre far ayarı değiştirebiliyor otomatik olanlar) far yükseklik ayarımın bağlantısını farlarım en aşağıdayken söktürüp kimseyi rahatsız etmiyorsam,senin ben ve benim gibileri aynı kefeye koyup burda genel olarak hakaret etmeye ne hakkın var bunun cevabını istiyorum sadece.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sen farlarından emin isen neden gocunuyorsun?

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Sen neden haksız genelleme yaptığını kabul etmiyorsun?

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu beyaz ampul ki muhtemelen ayarsız, artı beyaz sis kombinasyonu araç ile karşılıklı geçtiğimizde resmen kör gidiyorum, o esnada karşıma herhangi bir şey çıksa kaza kaçınılmaz. Ya ben başkasına çarpsam ya da iki çocuğum var onlar zarar görse? Bu ne için olacak birileri öyle gezmeyi seviyor diye.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum sen farından bu kadar Eminsin madem ne konuşuyorsun?biz far ayarı nedir bilmeyen,gözlerimizin ırzına geçenler için eleştiri yapıyoruz.yoksa ayarı yapılmış zenon far tabi kullanılabilir.

iPad'dan gönderildi .

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Dostum sen farından bu kadar Eminsin madem ne konuşuyorsun?biz far ayarı nedir bilmeyen,gözlerimizin ırzına geçenler için eleştiri yapıyoruz.yoksa ayarı yapılmış zenon far tabi kullanılabilir.

iPad'dan gönderildi .

Konuyu baştan okursanız genelleme yapılarak hakaret ediliyor. Benim derdim far ayarı falan değil,söylenilen kelimelerin nereye gittiğini bilmeden yazılıyor yorumlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hep aynı şeylerden bahsediyoruz. Devlet görevini adam gibi yapmadığı sürece insanlar kendi aralarında daha çok sürtüşür, trafikte daha çok kafalar kırılır, gözler patlatılır. Yüzlerce defa dile getirdik. Kimse kimsenin yaşam hakkına müdahale edemez, herkes eşit bir şekilde konulan kurallara MAZERETSİZ BİR ŞEKİLDE uymak zorundadır. Benim aciz devletim basit bir kaç kural koyamadı gitti. TÜV de far ayarsızlığı, cam filmi ağır kusurdan birden bire hafif kusur kategorisine alındı. Çok yakında çakma xenon, vanalı egzozların da hafif kusurlu olarak geçmeyeceği ne malum? TÜV denetimleri önemsiz ise o zaman neden araçlarımızı üste para ödeyerek oraya götürüyoruz, amaç illa para toplamaksa MTV gibi gidip bankalara yatıralım olsun bitsin, ayrıca neden TÜV'den hafif kusurlu geçen araçlara trafik ekipleri ceza kesiyor? Hangi kurum yasalarla dalga geçiyor?
Sözün kısası; çıkarsınlar modifiye ile ilgili bir yasa, vatandaş neler serbest ise aracına bunları yaptırsın sonra da trafik şubesine gidip yapılanları aracının ruhsatına (gerekli belgelerle) bunları işletsin, ammaaaaa yasaya rağmen gene kaçamak yapanlara denk gelinirse onlara da çok çok ağır cezalar verilsin ki herkes huzur bulsun.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sen neden haksız genelleme yaptığını kabul etmiyorsun?

Yarası olan gocunur diye boşuna dememişler. Nadir abi'nin üstüne gidecek bir sebepte yok çünkü burada yorum yazan herkes belli ki bu tür insanlardan bıkmış ki bende dahil Nadir Abi'ye hak vermişler. Ayrıca memlekette uygun şekilde xenon montajı yapan kaç kişi var ? Nadir Abi'de bunu anlatmak istemiş düzgün şartlar da uygun kontroller yapıldıktan sonra kısaca karşı şerit'i rahatsız etmediğin sürece sıkıntı yok demiş. Haricinde senin arabalara bakıyorum da makyajsız Bmw E90 ve Citroen C4'ün her ikisinde de fabrikasyon mercek yok. Hadi diyelim ki en kaliteli xenon'u taktın yine de ışık dağılmayacak mı ? Senin de diğer saygısız insanlardan ne farkın kalacak ? Ama tabi trafikte sizin gibi adamları çok görüyorum. Muhtemelen de xenonla zırtla pırtla uğraştığına göre Bmw'ye binip sol şerit canavarlığı yapıp vatandaşı selektöre maruz bırakıyorsundur. Neyse konuyu dağıtmayayım bende Nadir Abi'ye katılıyorum mercek olmadıktan sonra her xenon isterse ön tamponu aydınlatacak yükseklikte olsun yine de göz alıyor. İlle de ben kendi bildiğimi okurum diyorsan beni de cephe alabilirsin.

Son düzenleme:

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Yarası olan gocunur diye boşuna dememişler. Nadir abi'nin üstüne gidecek bir sebepte yok çünkü burada yorum yazan herkes belli ki bu tür insanlardan bıkmış ki bende dahil Nadir Abi'ye hak vermişler. Ayrıca memlekette uygun şekilde xenon montajı yapan kaç kişi var ? Nadir Abi'de bunu anlatmak istemiş düzgün şartlar da uygun kontroller yapıldıktan sonra kısaca karşı şerit'i rahatsız etmediğin sürece sıkıntı yok demiş. Haricinde senin arabalara bakıyorum da makyajsız Bmw E90 ve Citroen C4'ün her ikisinde de fabrikasyon mercek yok. Hadi diyelim ki en kaliteli xenon'u taktın yine de ışık dağılmayacak mı ? Senin de diğer saygısız insanlardan ne farkın kalacak ? Ama tabi trafikte sizin gibi adamları çok görüyorum. Muhtemelen de xenonla zırtla pırtla uğraştığına göre Bmw'ye binip sol şerit canavarlığı yapıp vatandaşı selektöre maruz bırakıyorsundur. Neyse konuyu dağıtmayayım bende Nadir Abi'ye katılıyorum mercek olmadıktan sonra her xenon isterse ön tamponu aydınlatacak yükseklikte olsun yine de göz alıyor. İlle de ben kendi bildiğimi okurum diyorsan beni de cephe alabilirsin.

Evet bu mercekleri biz sonradan taktık Bmw'ye. Hiç işimiz gücümüz yoktu. Önce öğren,sonra konuş. Nacizane tavsiyem.

10390492_640510252705761_9098053208748661219_n.jpg

Mademki genelleme yapıyoruz,aynı dilden konuşalım çünkü senin,benim söylediklerimi anlayabileceğini zannetmiyorum ki anlamamışsınki kendini ortaya attın. Bende Bmw'ye binen herkesi sol şerit canavarlığı yaptığını zannedenlere şerefsiz diyorum,varsa bi sıkıntısı olan bununla ilgili buyursun gelsin.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
1. İster zenon ister halojen olsun farlar ayarsız olduğu zaman karşıdaki kimse rahatsız olur. Bunda herkes hemfikir galiba...

2. Fabrikasyon dışında takılan zenonlar genelde karşıyı rahatsız ediyor. İstisnaları elbette vardır. Sizinki anladığımız kadarı ile insanları rahatsız etmeyen cinsten zenonlar. Doğru mu?

3. Eğer doğruysa kullanılan "şerefsiz" ifadesi sizi kapsamıyor. Alınganlığa gerek yok.

4. Eğer doğru değilse yani karşıdaki insanları rahatsız ediyorsanız bu yaptığınız son derece yanlış.

5. İnsanın özgürlüğü, bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. Çakma zenonlar herkesi rahatsız ediyor. Yalnızca bu da değil, patlak çatlak egzozlar, son ses açılı müzik sistemleri, saçma sapan hareketlerle diğer insanların güvenliğini tehlikeye atanlar v.s...

6. Sizin farlar karşıdakileri rahatsız etmiyorsa alınganlık yapmayın. Konu burada kapansın. Yok farlarınız o bahsettiğimiz karşıdakinin gözünü oyan farlardansa insanların haklı tepkisini bir kez düşünün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...