Sizin Ben Vicdanınızı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu akşam iştem gelirken adamın yedi sülalesi ile akraba oldum. İşin kötü tarafımı arkamda ki trafiğin çekicisi. Bir laf vardır imam osurursa cemaat .... neyse. O nasıl bir far ayarıdır öyle göz möz kalmadı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:42 ----------

Bende Xenon kullanıyorum MERCEKSİZ. Buyrun gelin istediğiniz yolda karşılıklı gidelim rahatsız edecek mi etmeyecek mi? Bir kaç kişi yüzünden herkese açık bi forumda bütün Xenon/Beyaz far kullananlara ŞEREFSİZ diyemezsiniz,böyle bi hakkınız yok.

Yanlış anlamayın ama xenon un dünyada kabul görmüş bir standartı var. Bu standarta uymanız gerek. Muayne öncesi xenon u sök sonra tekrar xenon u geri tak uygulaması yanlış. Xenon larınız muayneden geçiyorsa sümme haşa en ufak lafım olmaz olamaz.

Bazı kişiler sis farlarının hiç bir şekilde göz kamaştırmadığını söyler. Bence öyle değil. Trafikte karşıdan gelen ve sis farı açık kişinin sis farları benim gözümü rahatsız ediyor. Tabi hepsi değil ama çoğunluğu. Aslında burda muaynelerde de suç var. Ayarsız farlar muayeneden hafif kusurla geçiyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende Xenon kullanıyorum MERCEKSİZ. Buyrun gelin istediğiniz yolda karşılıklı gidelim rahatsız edecek mi etmeyecek mi? Bir kaç kişi yüzünden herkese açık bi forumda bütün Xenon/Beyaz far kullananlara ŞEREFSİZ diyemezsiniz,böyle bi hakkınız yok.

Kimse de benim gözlerimin ırzına geçmeye hakkı yok. Birileri hava atacak bilmem ne yapacak diye benim de canımı yakmaya hakkı yok. Sözlerim ortada isteyen istediği şekilde üzerine alına bilir benim için hiç sakıncası yok.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bu akşam iştem gelirken adamın yedi sülalesi ile akraba oldum. İşin kötü tarafımı arkamda ki trafiğin çekicisi. Bir laf vardır imam osurursa cemaat .... neyse. O nasıl bir far ayarıdır öyle göz möz kalmadı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:42 ----------

Yanlış anlamayın ama xenon un dünyada kabul görmüş bir standartı var. Bu standarta uymanız gerek. Muayne öncesi xenon u sök sonra tekrar xenon u geri tak uygulaması yanlış. Xenon larınız muayneden geçiyorsa sümme haşa en ufak lafım olmaz olamaz.

Bazı kişiler sis farlarının hiç bir şekilde göz kamaştırmadığını söyler. Bence öyle değil. Trafikte karşıdan gelen ve sis farı açık kişinin sis farları benim gözümü rahatsız ediyor. Tabi hepsi değil ama çoğunluğu. Aslında burda muaynelerde de suç var. Ayarsız farlar muayeneden hafif kusurla geçiyor.

Dediğinize hiç bi lafım yok,muayene vs konuları. Ayrıca,alttaki mesajda belirtildiği gibi xenon'u hava atmak için takmak gibi bi amacımda yok,uzun yolda aydınlatması daha iyi bana göre kuru havalarda,ki hava atmak için de takabilirim bu kimseyi ilgilendirmez. Sis farı konusunda dediklerinize katılıyorum.

Kimse de benim gözlerimin ırzına geçmeye hakkı yok. Birileri hava atacak bilmem ne yapacak diye benim de canımı yakmaya hakkı yok. Sözlerim ortada isteyen istediği şekilde üzerine alına bilir benim için hiç sakıncası yok.

39 yaşındasınız (yazana göre) fakat ne yazıkki şu yazdığınızla yaşınız hiç uyuşmuyor. Sizden daha yapıcı bir tutum beklerdim,neyse. Sizin istediğinizi söylemeye hakkınız var,eyvallah. Benimde xenon/beyaz far takanlara genel olarak ŞEREFSİZ diyen birisine istediğimi söyleme hakkım var. Ama ne yazıkki forum ortamında bunu yazmayacağım,tahmin ettiğiniz kadar artık. İyi geceler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eğer ki bir şeyi yapıyor ise bir kişi uygun şekilde yapsın tutup 80-90 TL değerinde malzemeler kullanarak kendi zevkleri için başlarına zarar vermesinin hiç bir şekilde açıklayıcı yada haklı yanı olamaz. Bu sistemler 600-700 TL gibi rakamlara takılmakta. Eğer ki bu sistemi kullanacak ise adam gibi gider adam gibi montajını yaptırır kullanır. Ama yok sadece iş olsun diye 80-90 TL ürün ile burada hiç bir şey savunamaz...

Sen beyaz beyaz farların ile gezeceksin diye ( sen kelimesi geneldir) benim gözümün ırzına geçme hakkını sana kimseye vermez...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Eğer ki bir şeyi yapıyor ise bir kişi uygun şekilde yapsın tutup 80-90 TL değerinde malzemeler kullanarak kendi zevkleri için başlarına zarar vermesinin hiç bir şekilde açıklayıcı yada haklı yanı olamaz. Bu sistemler 600-700 TL gibi rakamlara takılmakta. Eğer ki bu sistemi kullanacak ise adam gibi gider adam gibi montajını yaptırır kullanır. Ama yok sadece iş olsun diye 80-90 TL ürün ile burada hiç bir şey savunamaz...

Sen beyaz beyaz farların ile gezeceksin diye ( sen kelimesi geneldir) benim gözümün ırzına geçme hakkını sana kimseye vermez...

İnsanlara ''Zarar'' vermediğim sürece kimse benim keyfime karışamaz,bu yüzden dolayı genelleme yaparakta olsa hakaret edemez. Birisini rahatsız ettiğimi hissettiğim anda zaten söker atarım umrumda olmaz. Bi takım kişilerin düşüncesizliği yüzünden bütün xenon takanlara küfür etme hakkına sahip değilsiniz. Eğer çok sövmek istiyorsanız,sarı halojen far kullanıp farları Allah'a bakanlara sövebilirsiniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Burada konu açıldığından bu yana yazılan yorumları okudun mu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mesele yok o zaman diğer arkadaşlarımın da fikirleri ortada. Haklı bir yani yok bu işin... eğer ki bu uygulama yapılacak ise doğru düzgün nasıl yapılıyor ise öyle yapılması gerek. Ama sadece ben beyaz ışıklar ile gezeyim de gerisi benim için önemli değil diyenler ise asla benim umurumda olamaz. Zaten konu içinde gerekeni yazdım. Yazdıklarımın arkasındayım.

Biri beyaz gezecek diye beni kör etmesine beni dinden imandan çıkarmasının haklı bir gram nedeni olamaz.

Far ayar konusunda da yazdım. Eğer ki aracına biniyor geziyor isen ayarlarını yaptıracaksın diye.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Mesele yok o zaman diğer arkadaşlarımın da fikirleri ortada. Haklı bir yani yok bu işin... eğer ki bu uygulama yapılacak ise doğru düzgün nasıl yapılıyor ise öyle yapılması gerek. Ama sadece ben beyaz ışıklar ile gezeyim de gerisi benim için önemli değil diyenler ise asla benim umurumda olamaz. Zaten konu içinde gerekeni yazdım. Yazdıklarımın arkasındayım.

Biri beyaz gezecek diye beni kör etmesine beni dinden imandan çıkarmasının haklı bir gram nedeni olamaz.

Far ayar konusunda da yazdım. Eğer ki aracına biniyor geziyor isen ayarlarını yaptıracaksın diye.

He hakaret ettiğin için kendinin haklı olduğunu düşünüyorsan,sana daha yazacak bir şeyim yok. Yazsam da bi faydası olmaz zaten sana.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Okuduğun yorumların içinde bir tek arkadaşımız evet bu şekilde araçlarında beyaz ışık kullananlar haklı pek bir güzel yapıyorlar şeklinde bir yorum okudun mu?

Ben bir şey daha söyleyeyim o zaman bu konu altında. Trafik içinde kırmızı ışıkta geçende şerefsiz, trafik içinde içki içip direksiyon başına geçen de şerefsiz... saymak ile de bitmez.

Burada beyaz ışıkları takıp gezecek olan kişiler doğru düzgün bir şekilde sistemini yapana zaten kimse bir şey demiyor. Takacak da gezecek de ama işte burada ama kelimesi çok önemli sen tut dandik ampulleri tak sonra da benim zevkim... böyle zevk mi olur?

O gün o yoldan geldikten sonra gözümde beyaz kalmadı iki gün göz yaşı damlası kullanmak zorunda kaldım. Benim suçum suçum ne?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...