Sızdıran Radyatör!!!

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.

Ankaradaysanız ŞAŞMAZ da kaya radyatör var. çok sağlam iş yapıyorlar. ben yaptırdım, hiç bir sorun yok. denemeni tavsiye ederim.

radyatörü söktürüp getirin derlerse sana birde opel özel servisi numarası 278 54 44 / o.t.s.

boşuna radyatöre kıyma, 350 ytl civarı orjinal radyatör. tamiri olsa olsa 50-60 ytl olur.

mali' Alıntı:
selam arkadaşlar,
bugün aracımı (2000 astra g) parkekettiğim yerde, radyatörün tam altında bir ıslaklık gördüm. eğilip baktıgımda radyatörün alt iki köşesinde hafif bir ıslaklık oldugunu gördüm. ıslak yerlere dokunduğumda antifiriz olduğunu farkettim. sizce bu kaçagın (çok az bir kaçak) nedeni ne olabilir? acaba radyatörmü delik yoksa bağlantılarda mı bir sızdırma var?

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
myth busters programında adamlar radyatore yumurta kırdı ve delikten sızıntı biranda durdu ona gore !!

pişen yumurta (tabi bu işi sıcaklık 90 c ye gelince yaptılar) akışın oldugu tarafa gidip oradaki deligi kapadı ki dusununce ozkutlesi su ile aynı olan bir parcayıda atarsanız sanırım aynı işi gorecektir..

sonuc: o programdada zaten bu gibi mitleri arastırıyorlardı ve akla yatkın bi iş oldugu kanıtlandı

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chatin' Alıntı:
myth busters programında adamlar radyatore yumurta kırdı ve delikten sızıntı biranda durdu ona gore !!

pişen yumurta (tabi bu işi sıcaklık 90 c ye gelince yaptılar) akışın oldugu tarafa gidip oradaki deligi kapadı ki dusununce ozkutlesi su ile aynı olan bir parcayıda atarsanız sanırım aynı işi gorecektir..

sonuc: o programdada zaten bu gibi mitleri arastırıyorlardı ve akla yatkın bi iş oldugu kanıtlandı
bunum gecici bi çözüm oldunun biliyosun dimi
buarada bizimde radyötör delik 3 kuttu katkı maddesi koyduk düzelmedi en iyisi 10 gün kesti akıntıyı.artık tek care söktürük tamir yada 500 kagıda kıyıp değiştircez.yetkili serviz 490 milyon demişti özelde daha ucuza yaptırılır heralde

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki gecici ama ne kadar gecici olur bilmem 500 kaat vermektense bagajda bi koli yumurta gezdir daha rantabl olur:p

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekselans0001' Alıntı:
160 ytl olan yan sana yisi orjinali çok pahalıı
herhalde yanii

slayeromer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yoktur bişi arkadasım aynı şey bnm başımada geldi orda yuwarlak bi hortumlar bağlanıo parçanın tam adını hatırlamıyorum ama 50-60ylt civarında bi parça

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yansanayi eğer kale radyatör se hiç düşünmeyin bence çünkü bu marka zaten orjinal ekipman üreticisi.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş kaskon varsa takbir kaldırıma arabayı ondan sonra yenisi gelsin..