sizce neden

• Konuyu başlatan tonyhawk
  • Başlangıç tarihi
T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar dun aksam 1.4 tubo cosmo ve bendekı 1.4 turbo sport  aracları bır deneyelım dedık ikiside stok chıp vs bırsey yok ama sok edıcı bırsey ıle karsılastım 2 .viteste 20 km hızla aynı anda basmamıza ragmen arkadasımın aracı barız 4-5 boy fark atıyor.bunu 3 vıtes 30km de aynı anda hatta 4,vıtes 40 km de denedık sonuc aynı sızce benım motorda ne gıbı bır problem olabılır.

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sizce neden

- araçları değişerek deneyin.

- sanki turbonuz devreye girmiyormuş gibi kadar fark açılıyor.. turbo ?

- aracınızın 0-100 km hızlanmasını kontrol edin fabrika değerlerinin çok üstündeyse bir sorun vardır.

- kötü yakıtı olan bir istasyondan benzin almış olabilirsiniz.

- bakım zamanınız yaklaşmış olabilir ( aşırı tozlu ortamda sürüş..hava filtresi vs. tıkalı)

- arkadaşınız 1.6 t almıştır sizi kandırıyordur :)

- sürekli devirsiz kullanmaktan subaplarda kurumlanmadan dolayı motor sağırlaşmış denilebilir ama bu yaştaki araçlar için geçerli değil ! aracınız daha 2-3bin km de is motor açılmama (motor parçaları birbirine henüz  alışmamış) denilebilir belki

bütün bu değerleri göz çnünde bulundurup ona göre hareket edin

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

vallahı araclar aynı aracım daha 4600 km de sagır olamaz orda emınım ama belkı turbo borusunda felan bırseyler  olabılır dıye dusunuyorum bende bakalım pazartesı servıse gıdecegım bakalım turbo borusundan felan suphelenılıyo catlamıs olabılır felan dedıler degılse motor yazılım guncellemesı felan ısteyecem acaba turbo kararsızlıgı felan mı var  vallahı cozemedım cokta sasırdım.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabaları değişip neden denemediniz? kesin çip yapmıştır seni yiyordur.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yakıtın türü aracın ağırlığı da önemli

arıza varsa merdonun da dediği gibi chipli dizel sınıfta kaldı

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün ısrarlar üzerine benim arabayla da denedik. önce ben oktayın arabayı kullandım aman aman bir fark görmemekle birlikte çok az ağır toparlıyor gibi geldi. sonra yanyana 3 viteste 30 40km gibi düşük hızla giderken oktayın startıyla gaza yüklendik 4-5 boy diyemem ama yaklaşık 2 boy falan fark attım. yılmazın arayı daha fazla açmış olması normal çünkü ben çok da 6000 6500 devirlere çıkamaya istekli değildim zaten :) muhtemelen bir yerlerde sorun var. alt devirlerde araç biraz isteksiz.
iki araç arasındaki farklar;
benim araba 15000e yaklaştı bakımı yeni yapıldı.  oktayın araba henüz 4700km civarında. (yılmazın araba 13000 14000 civarında imiş.)
benim kar lastiklerim var oktayın standart lastikleri.
bende ekstra spoiler falan yok, oktayın ön tampon altı ve tavan spoileri var.
bunlar fark yaratır mı, ne kadar etkili olur bilemiyorum.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

bakım fark yaratır açıkcası.

ama lastikler ve bodykit öyle 5-6 boy fark yaratmaz bence halil abi..

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

2 arabayla da denedık bakalım ıkısındede cok gec toparlanıyor bende turbodan suphelenıyorum ama bellıde olmaz belkı benzın pompası belkıde enjektorler de olabılır sorun.bır ara ınsıgnıalarda turbo kararsızlıgı ıcın motora guncelleme yapıyorlardı bence aynı problem olabılır.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

acaba kilodan mı ki?

düşün ben 103 kiloyla 115lik sürüyorum  011zaa

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı: