Sizce aracıma tüp taktirmalimiyim?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bana göre LPG takılınca insan aracından soğumakta. Motor bile bir garip çalışmaya başlıyor. Diğer sorunları saymıyorum bile arada aracı benzin de kullanıyorum araç resmen kendine geliyor yapma bana bu LPG gaddarlığını der gibi tepki veriyor.

afy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıllık ortalama kaç km yapıyorsunuz
10 bin km altında ise amorti etme süresi uzar ve aracı kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz bu kriterlere dikkat edin

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıllık ortalama kaç km yapıyorsunuz
10 bin km altında ise amorti etme süresi uzar ve aracı kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz bu kriterlere dikkat edin
Ortalama 15000 km yapıyorum hocam

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
1.2 motor zaten yüklüyken zar zor gidiyor. Alt devir diye bir şey yok. Üstüne birde lpg takılırsa var olan performans dahada düşecektir bu sefer dolayısıyla gazı daha fazla ezmek zorunda kalıcaksınız ve yakıtta çok bir avantajınız kalmayacak. Birde motor daha sık arıza yapmaya başlayıp daha çok sorunla uğraştırıcak ondan sonra az buçuk kar ettiğiniz paranın daha fazlasına yedek parçaya , ustalara kaptıracaksınız. Birde lpg'nin lamba cini olan motor arıza ışığıda işin tuzu biberi olucak...

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 motor zaten yüklüyken zar zor gidiyor. Alt devir diye bir şey yok. Üstüne birde lpg takılırsa var olan performans dahada düşecektir bu sefer dolayısıyla gazı daha fazla ezmek zorunda kalıcaksınız ve yakıtta çok bir avantajınız kalmayacak. Birde motor daha sık arıza yapmaya başlayıp daha çok sorunla uğraştırıcak ondan sonra az buçuk kar ettiğiniz paranın daha fazlasına yedek parçaya , ustalara kaptıracaksınız. Birde lpg'nin lamba cini olan motor arıza ışığıda işin tuzu biberi olucak...
Sağolasın kardeşim zaten burdaki arkadaşların yorumlarına göre bende vazgeçtim sayılır birazda araştırdım taktirmak mantık işi değil

astronbnx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmlar

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:03 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:01 ----------

Performansi etkiler o zaman hocam peki normal mi 35 kuruş yakmasi

kesinlikle tavsiye ederim 25 kuruşa kadar inan

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın ve motorun huyuna göre tasarruflu sürüş teknikleriyle 1.2 motora çok daha az yaktırmak zor değil. Bence de lpg işine girmeyin. Ben 1.6 astrayı hala benzin ile kullanıyorum, tabi benim yılda yaptığım km 7-8 bin.