Siz denedinizmi peki

carl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba.
arkadaslar 6 kisi ile kilima acikken lpg'de yokus yukari kalkmayi denediniz mi.gecenlerde basima geldi ve arac ilk 20 metre adim atar gibi gitti.20 metreden sonra kendini topladi.siz ne dersiniz duruma.teknik olarak bir cok araba stop ederdi sanirim.hic yasadinizmi. Tesekkurler herekese.

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim başıma geldi stop etmedi ama 5 yada 6 metre sonra gaz yemeyince klimayı kapatıp kaldığım noktadan el freni yardımıyla kalkış yapıp yola devam ettim. Yokuş %45 civarıydı

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de olmustu bir kere sanki boguluyor gibi oldu sonra durup gaza biraz daha fazla yuklenerek kalkıs yaptim

carl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki neden boyle oluyo?Gecenlerde 2011 model focus ile ayni sartlarda cok daha rahat kalkis yapdim.Neden astra h sedanlar bu kadar hantal?sizce sebebi ne?saolun

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torku düşük olmasından kaynaklı birde düşük devirlerde tork ivmellenmesi olmaz belirli bir devre kadar bende ki astrada twinport aynı durumda klima açıkken çekişten düşüyor devir yükselene kadar araç ilk kalkışta atıl kalıyor geçen klima açıkken sport tuşuna bastım ışıklarda bekliyordum 2000 devri geçince coştu

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim başıma geldi stop etmedi ama 5 yada 6 metre sonra gaz yemeyince klimayı kapatıp kaldığım noktadan el freni yardımıyla kalkış yapıp yola devam ettim. Yokuş %45 civarıydı
%45 mi? Banamısın diyen 4x4 arazi araçları bile zor hareket eder belkide kalkamaz bile o eğimde. Yanlışlık olmasın %45'te?

SafetyGo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki chip li olsa düşük devirde canlandıgı için kalkarmıydı acaba (dizel için konuşuyorum)