Siyah vectra ıcın uygulamalar..

paSHa05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar herkeze ıyı geceler,benım aracım sıyah renkte..G3 marka pasta aldım ve pamukla uyguladım,daha sonra mıkrofıber bez ıle G3 cila ıle cıla attım.lakın aractakı cızıklerı pek fazla gıderemedım,ve arac asırı derecede toz topluyor.sabah kapının onune cekıyorum oglene kadar tozdan batıyor.

forumda yaptıgım arastımalarda kil,uygulaması,hare ve wax uygulamasından bahsedılıyor.merzifonda yasadıgım ıcın bunları yaptırabılecegım bır usta malasef yok..ucuz cıla kullanıyorlar ve 150-200tl para ıstıyorlar..

ben aracımın guzel canlı ve goz alıcı sekılde parlak durmasını ıstıyorum ve uzerındekı cızıklerın kaybolmasını..bana bu konuda yol gosterebılırmısınız?hangı uygulamadan baslamalı ve hangı urunlerı almalıyım.cunku urunlerı net uzerınden alacagım..

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farecla g3 ü yedirmek kolay degildir tahmince aracınız şuan bu linkteki fotolardan 2,3,4,5 gibidir bu dalgalı görüntü ürünün tam yedirilemedigini gösterir ve toz tutması bu nedendendir bu sebeple linktede göreceginiz gibi ardından finish ürünü kullanmak gerek fareclanın finish ürünü g10 dur
http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=12593

illa farecla olmasın derseniz meguiars ın 80 i ile finish yapabilirsiniz

ardından koruma için wax uygularsanız gayet güzel olur toz siyah arabada illaki göze batar ama wax olunca rüzgarla birlikte tozlarda gider

paSHa05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farecla g3 ü yedirmek kolay degildir tahmince aracınız şuan bu linkteki fotolardan 2,3,4,5 gibidir bu dalgalı görüntü ürünün tam yedirilemedigini gösterir ve toz tutması bu nedendendir bu sebeple linktede göreceginiz gibi ardından finish ürünü kullanmak gerek fareclanın finish ürünü g10 dur
http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=12593

illa farecla olmasın derseniz meguiars ın 80 i ile finish yapabilirsiniz

ardından koruma için wax uygularsanız gayet güzel olur toz siyah arabada illaki göze batar ama wax olunca rüzgarla birlikte tozlarda gider

ılk once ılgınız ıcın tesekkur ederım...anladıgım kadarıyla cıladan sonra g10 kullanacagız,daha sonrada wax..

yanı su sekılde ılk once cıla daha sonra g10 ve en son wax uygulayacagız?

TLGTML

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda siyah biraz masraf et sonax yaptır derim.Tabi bu kişisel görüşüm.

TLGTML

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmayın işlerim yoğun olduğundan fazla giremiyorum foruma.Ben Ankara'da Ankamall alışveriş merkezinin altında yaptırmıştım.Şu an Sivas'tada yapılıyor.Ama şiddetle tavsiye ederim araç resmen yeni boyanmış gibi oluyor.Bana pasta-cila işleminin boyayı inceltip güneş yanığına sebep olduğu söylenmişti.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam somaksa falan hiç gerek yok ankaradan polytopun veya autoglymin swirl remover yani hare gidericileri var alumınyum oksitli onlardan uygulayın üzerine de süper resin polish yani süper reçineli polisaj. vakslar kısa ömürlüdür senede bir boya bakımı yapıyorsanız paint sealant yani boya izolatörü alın derim