Sis farı değişimi

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aracımın sis farından biri yanmıyor. Astra h larda sis farı ampulunu nasıl değiştirebilirim.? Yardımlarınızı bekliyorum.

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır tampon inmiyor. Değişimi çok kolay.

değiştirmek istediğiniz tarafa yatıyorsunuz alttan, yuvarlak döner kapağı var. Çevirip açacaksınız, daha sonra tel mandal var, onu takılı olduğu yerden bastırarak kurtarıyorsunuz(tamamen çıkmayacak), ampülü sabit tutan şey bu mandal. (Ampül yatay değil dik bir şekilde duruyor)

Mandaldan sonra ampülü tutup çıkartabilirsiniz, tekli kablosu var soketimsi bir giriş onu çekip çıkartıyorsunuz. Yeni ampülün kablosunu takarsınız ve işlemleri geriye doğru yaparsanız işiniz bitmiş olur.

Not: H3 ampül olması gerekiyor. Takarken, ampülün duyundaki dişler size yuvaya oturtma konusunda yardımcı olacaktır.

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Hayır tampon inmiyor. Değişimi çok kolay.

değiştirmek istediğiniz tarafa yatıyorsunuz alttan, yuvarlak döner kapağı var. Çevirip açacaksınız, daha sonra tel mandal var, onu takılı olduğu yerden bastırarak kurtarıyorsunuz(tamamen çıkmayacak), ampülü sabit tutan şey bu mandal. (Ampül yatay değil dik bir şekilde duruyor)

Mandaldan sonra ampülü tutup çıkartabilirsiniz, tekli kablosu var soketimsi bir giriş onu çekip çıkartıyorsunuz. Yeni ampülün kablosunu takarsınız ve işlemleri geriye doğru yaparsanız işiniz bitmiş olur.

Not: H3 ampül olması gerekiyor. Takarken, ampülün duyundaki dişler size yuvaya oturtma konusunda yardımcı olacaktır.

Çok güzel şekilde açıklanmış ;) Yapıcak olan arkadaşa kolay gelsin..

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamponun inmemesine sevindim. Müsait zamandan hemen deniyorum. Yardım için teşekkürler arkadaşlar. :)

Son düzenleme: