Sırayla Yanan Lpg Gösterge Işıkları

raiko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımda belli bir km gittikten sonra ortalama 6-7 km gaz yememe sorunu vardı sanki gaz bitecek gibi gaza bastığımda tekleme yapıyordu, benzinde böyle bir sorun olmuyordu. Daha önceden lpg göstergesi turuncu ışıkda takılı kalmıştı servisde beyin arızalı dendi çıkma bir beyinle değiştirmiştim. Yaklaşık 1 ay sonra şimdide lpg göstergesi ışıkları sırayla yukarıdan başlayarak aşağıya doğru yeşil yanıp sönerek iniyor. Arabamın sag ön tarafında aşırı bir ısınma oluyor hava filtresinin orası kaputa dokundugumda her yer normal seviyede iken sol ön taraf map sensöründen devam eden borulardan sonraki kısım çok aşırı derece ısındığını farkettim, servislerde sorunuma tam bir çözüm bulamadım. Bu konu hakkında fikri olanlardan yardım istiyorum.

1995 Opel Vectra 2.0 GT

raiko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin kendini resetlemiş. LPG'ci öle dedi.Aynı sorun ile karşılaşan olursa beyine tekrar program atınca düzeldi. Aracın durumu ise hala aynı teklemeye devam ediyor. Buju ateşleme kablolarını değiştirdim düzelmedi. Maf sensörünü değiştirdim düzelmedi. Sorunu bir türlü çözemedim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Beyin kendini resetlemiş. LPG'ci öle dedi.Aynı sorun ile karşılaşan olursa beyine tekrar program atınca düzeldi. Aracın durumu ise hala aynı teklemeye devam ediyor. Buju ateşleme kablolarını değiştirdim düzelmedi. Maf sensörünü değiştirdim düzelmedi. Sorunu bir türlü çözemedim.

Aracın elektrik özellikle lpg için takılan elektrik kablolarını kontrol et. Oksitlenme var ise temizle düzelecektir. Birde adam akıllı bir yere gaz ayarı yaptır.