Sincan-Gölbaşı arası Otobanda ???

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara çevre yolu Sincan ve Gölbaşı arasında birkaç defa farkettiğim garip bir durumu paylaşmak ve bu yolu bilenlerin fikirlerini almak istedim.(Not gidiş ve geliş her iki istikamette de aynı tespiti yaptım)

Sincan-Gölbaşı arasında arabanın çekmediği aslına bakarsanız çekmesi için daha fazla gaza basmam gerektiğini farkettim. Yol gayet güzel, iniş çıkışlar bol ama düz yerlerde ve hatta inişlerde bile böyle gibi geldi. Çok dik inişlerde bile (her ne kadar gaza basmasam da; fakat başka bir yolda öyle bir inişte gaza basmasam da hız kaybetmez) araba hız kaybediyor gibime geldi. Ve bunu birkaç defa değişik zamanlarda tecrübe ettim.

Ne var bu yolda? Ne olabilir?

Siz de buna benzer bir tespit yaptınız mı?

Ben mi yanılıyorum?

...

Fakat Ayaş-Ankara(Eski İstanbul yolu) yolunda bilenler bilir At Deresi mevkisi ile Yenikent arasıda araba uçuyor, çok çok küçük bir gazla 110 km/sa hızla araba hız kaybetmeden araba çok rahat geliyor. Bu yolda da böyle bir tespitim var.

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manyatık alan olabılır :D sılıvrıdede oyle bır yer var araba yokus yukarı cıkıyor :D

KuTLuHaN06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bısey ne guzel fazla balataları harcamassın gazdan cek ayagını oh mıs :D Ama bende merak ettım ne olabılır acaba bılerekmı yapılmıs bı tur asfalt mı yok sa bı problem olabılır mı !

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım duusncem manyatık alan olmasıı yanıı baska bır sey yoktur yanıı :D

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
tesbıtlerın dogru ancak nedenını soyleyeyım
otobandakı egımler yolda gıderken farkedılmıyor yanı 10 20 derecelık bır yukselme 500m ulabılıyor sen yolda duz gıdıyorum hıssıyle gaz sabıtken araba guc kaybedıyor aslında 20 derecelık egımdesın bunu farketmıyorsun
vıyaduklerdede cok olur bazı muhendıslık hatası yollardada bunu gormek mumkun kırıkkale yolu gıbı (elmadag)
ankara cevre yolunda akıncılardan sonra bunu 50km boyunca farkedebılırsın araba rampa yukarı hızlanıyormus asagı ınerkende yavaslıyormus hıssı vararı buna rakım farkı denır saygılar.....
mekanık cıhazlar manyetık alandan etkılenmez kaldıkı orda oyle bır durum yok cok yerde vardır

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
ayda 3000km uzun yol yapan bırı olarak
cok orneklerı vardır vıyaduk bacaklarına bakarsanız yukseltılerde daha net gorurusunuz

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göz yanılgısı iniyor gibi görürsün ama aslında tırmanış halindesindir.