Sinan Aygün'ün Çağrısı

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alıntıdır..

ARKADAŞLAR BUNU YAPMAK ZOR DEĞİL. BEN YAPTIM. GEÇEN HAFTA 2 AYLIK FİŞİMİN HEPSİNİ ÇIKARTTIM VE ERİNMEDEN HESAPLADIM. YANİ DANONE YERİNE SÜTAŞ, NİVEA YERİNE ARKO ALMIŞIM VS.
2 AYDA 900 YTL PARAM TÜRKİYEDE KALMIŞ ,TEK BAŞIMA OKADAR SADECE 100 KİŞİ DÜŞÜNÜN.....

ATO'dan tüketiciye '869' çagrisi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, ithal ürünler yerine Barkodu '869' ile başlayan yerli malı ürünleri satın alma çağrısı yaptı..

Aygün, tüketim malı ithalatına giden her 6 bin 500 dolarınTürkiye'de bir kişiyi işsiz bıraktığını belirterek, '869'u al, çocuğun İşsiz kalmasın' dedi.. Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, yabancı markalı Ürünlerin market raflarını istila ettiğini ve ithal ürün tüketimi Nedeniyle Türkiye ekonomisinin çıkmaza girdiğini kaydetti.. Aygün, bir ürünün Barkoduna bakarak hangi ülkeye ait olduğunun anlaşılabileceğini anımsatarak, Türkiye ekonomisinin kurtuluşunun 869 rakamında gizli olduğunu savundu.. Aygün, şöyle konuştu:

Türkiye ekonomisi bugün güçlü ekonomiler karşısında bağımsızlık savaşı veriyor. Bu savaşta parolamız 869'dur.
Yani Türk'ün şifresi 869'dur.Savaşı kazanmak ve başı dik gezmek istiyorsak ülkemizin ürünlerine sahip çıkalım. İthal ürünlere verdiğimiz her kuruş, ekonomimizi çıkmaz sokağa götürüyor, yerli sanayinin bacası tütmez oluyor.
Gençlerimize istihdam yaratılamıyor. Yerlisi varken yabancı mal almak, kıt kaynaklarımızın dışarıya gitmesi ve yatırımların azalmasıdır. Azalan yatırım, çoğalan işsizliktir.'

........Lütfen bu metni e-mail yoluyla da tanıdıklara iletiniz.........

musdilek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serdarcım çağrını uyuyorum 869 diyorum bende bundan sonra

hassasiyetin için tebrikler

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel bi çağrı..bende bundan sonra uyguluyorum ve herkese bunu mail atıyorum...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de gerek yokki aynı ürünün Tük üretimi varsa ne alacam yabancısını

benden de 869 bunu arada bir böyle hatırlamak iyi oluyo

maniciali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O iş eskidendi. Bitti artık. Şimdi yabancı sermaye moda. Mevlana gibi yabancı sermayeye "gel, ne olursan ol gene de gel" diyoruz.

Nestle-Bursa Karacabey, Danone Hayat su-Adana-Bolu,Pastavilla-İzmir
Coca-cola-Çorlu vs.. adamlar üretimi içeride yapıp 869 la başlayan barkod alıyorlar.

Bizim patronlarda ha bire satıyor. Finansa giriyorlar. Borç vermek için.
PVC pencere gibi ufak tefek işleri bırakıyorlar. Sabancı Gıda'dan çıkıyor. Koç da sattı savdı. Migrosu satacak. Demirdöküm Vaillant'ın, Tat'ı da biri aldı ama hatırlayamadım. Adamlar Biletixi bile sattı.

Şuan ki ortamda hepsi devlete borç vermeye çalışıyor. Temiz iş. Yabancı devlete borç vereceğine yerliler versin.

Bi Ülker vardı zarar eden şirketleri alıp üretim yapan (Misal:Scholler dondurma-Komili-Rozi) Dün bir haber vardı. Tire kutsanı Avusturyalılara satmışlar.

Enseyi karattım, biz başörtüsü derken adamlar Çanakkaleyi geçtiler haberimiz yok. :(

Osmanlı Bizansın kapısına dayanmışken, Ayasofya'da Meleklerin cinsiyetinin tartışıldığı gibi :(