Sileceklerin Garanti Kapsamında Değişimi Hk.

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,
Aracım 14.000km'de ve sürücü tarafındaki sileceğim yukarı kalkerken suyu topluyor ama aşağı inerken suyu dağıtıyor. Bu nedenle 28.12.2010 tarihinde servise gittim ve usta sileceklerin değişmesi gerektiğini silerken titreme ve atlama yaptığını söyledi. Aracım daha 7 aylık. Bu değişimin garanti kapsamında olup olmadığını sorduğumda silecekler ile ilgili süre olarak bir garanti kapsamı olmadığı sadece km bazında bir kapsam olduğu bunun da 2.500km olduğunu öğrendim.

2.500km'ye kadar bir şikayet olursa silecek değişmiyormuş. Belki 3.000km'de de bu değişimi yapabiliyorlarmış. 3.000km'ye kadar da zaten hiçbir sileceğin kolay kolay bozulmayacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak garanti kapsamında değişim yaptıramadım. Sadece camıma özel bir sıvı uygulaması yaptılar ama silecek atlamalarına çare olmadı. Orijinal sileceklerin fiyatı ise 125 TL (kdv dahil).

Bilginize,

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sileceklerin Garanti Kapsamında Değişimi Hk.

Tşkler bilgi için
O zaman silecekler garanti kapsamı dışında diyebiliriz, değil mi?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam o konu ile ilgili olarfak drwaverunner'a detaylı bilgi verdim Gm ile görüşürseniz sorununuz çözülüyor.  tabi öncelikle  servisin bu silgeçler  bozuk demesi lazım.  silgeçler değişmeli dedikten sonra  garantiden değişmesse işte o zaman GM ile temesa geçin.  ama servis silgeç sağlam derse yapacak birşey kalmıyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bugün bu konu ile ilgili GM'den Arzu Hanım ile görüştüm. Farklı bayilerin müşteri memnuniyeti adında farklı uygulamalar yaptıklarını, aracın daha çok yeni olduğunu ve sağ sileceğin sağlam iken soldakinin tam temizlemediğini uzun uzun anlattım.

Bilinç kullanıcı olduğumu anlayınca da 2 gün içinde size geri dönüş yapacağım dedi. Servisi arayacakmış bilgi alacakmış. Büyük ihtimalle değiştirilecek gibi bir izlenim bıraktı çünkü servisteki eleman sileceklerin lastikleri eskimiş dedi.

Olay neticelenince bilgi vereceğim. Biraz ağlamayana emzik yok gibi bir durum oldu.

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orijinali 125 ytl miymis. zaten bundan sonra beles verseler orijinalini almam bosch alir keyfini surerim.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bugün GM'den Arzu Hanım tekrar aradı. Müşteri memnuniyet adına sileceklerim garanti kapsamında değişecekmiş. En geç pazartesiye kadar bayi sizi telefonla arayıp çağıracak dedi. O nedenle iyi ki GM'i arayıp sıkıntımı dile getirmişim :)

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vallahi tebrik ederim sizi,hemen 125 TL'yi vermeyip izlediğiniz yol çok iyi olmuş.İşte hepimiz böyle yapıp hakkımızı ararsak GM de kendine çeki düzen verir biraz belki. okkk

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

umut7105 link' Alıntı:
Vallahi tebrik ederim sizi,hemen 125 TL'yi vermeyip izlediğiniz yol çok iyi olmuş.İşte hepimiz böyle yapıp hakkımızı ararsak GM de kendine çeki düzen verir biraz belki. okkk
Yönlendirme için Sn. Avukatakın'a da teşekkür ederim.
Bildiğim kadarıyla kendisi de GM'den müşteri memnuniyeti adı altında bir değişim yaptıracak.
07 Ocak cuma günü 15.000 bakımından sonra yeni silecekler ile görüşlerimi tekrar bu konu başlığına yazarım.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BENİMDE SİLGEևLER GARANTİ KAPSAMINA ALINIP DEğİşTİ. ESKİDEN YAğLI BİR İZ BIRAKIYORDU  şİMDİKİLER TERTEMİZ YAPIYOR.

HER KONUDA BENİ Y֖NLENDİREN YARDIMINI  ESİRGEMEYEN DR.WAVERUNNER'A  ASIL BEN ևOK TEşEKK֜R EDERİM.

BU ARADA  ARKA SPOYLER ֜ST֜ LAMBAMDAN ARACIN İևİNE SU GİRİYORMUş FARK EDİNCE SERVİSE GİTTİM  SİPARİşLE PARևA GELECEKMİş !!!  BİR ARABANIN İևİNE SU GİRMEDİğİ KALMIşTI  DAHA NELER  G֖RECEğİZ BAKALIM!!!!!!!!!!!! walll

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
BU ARADA   ARKA SPOYLER ֜ST֜ LAMBAMDAN ARACIN İևİNE SU GİRİYORMUş FARK EDİNCE SERVİSE GİTTİM  SİPARİşLE PARևA GELECEKMİş !!!   BİR ARABANIN İևİNE SU GİRMEDİğİ KALMIşTI  DAHA NELER  G֖RECEğİZ BAKALIM!!!!!!!!!!!! walll

Nereden girdiğini bilmiyorum ama bende de araç arka bagajdan içeri her yıkamada su alıyor.
Bugün serviste gördü , takip ediyorum. Devam etmesi durumunda artık ne değişmesi gerekiyorsa.. :(