Silecek yukarıda kaldı...yardım

declan4000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba herkese;
Aracım Opel Corsa 1.4 16V Comfort 2001. Kışın sert geçtiği günlerde bir forumda "silecek kolunu kontak kapalı iken 4sn ileri ittirince silecekler donmaya karşı yukarıda kalır" diye okumuştum. Merak işte; yaptım şimdi silecekler normal yerinden 20cm yukarıda, neredeyse camın ortasında duruyor. Silecekleri çalıştırınca tamamını siliyor ama iş durmaya gelince camın ortasında duruyor. Nasıl geri yerine döndürebileceğim konusunda bir fikri olan varsa sevinirim...

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence akü kutup başını sök tak belki eskisi gibi olur yada sadece sgortasını tak çıkar.

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz.Keşke önce kendinizi üye arşivi kısmında tanıtsaydınız.

Saygılar...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence aküden önce kontak kapalıyken yaptığınız hareket yapın... olmazsa aynı hareketi kolu kendinize çekerek yapın... bunu işlemin terside olmalı çünkü... her seferinde akü sök tak olacak iş değil...

declan4000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence aküden önce kontak kapalıyken yaptığınız hareket yapın... olmazsa aynı hareketi kolu kendinize çekerek yapın... bunu işlemin terside olmalı çünkü... her seferinde akü sök tak olacak iş değil...

denedim onları da....vw forumlarında aynı işlemi eski haline döndürmek için kontak kapalı iken yarıda duran silecek kollarını el yordamıyla aşağı indirin diyor onu da yaptım tekrar çalıştırınca silip ortada kaldı..

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok ilginç ozaman daha bilgili abilerimizi bekleyelim onlar elbet bir çözüm üretirler.

declan4000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problemin çözümü hakkında fikri olmasada çözüm arayabileceğim bir yer bilen varmı?

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problemin çözümü hakkında fikri olmasada çözüm arayabileceğim bir yer bilen varmı?
çözüm şu silgi kollarında vidalanan yer var sen sert bir şekilde iteklemişsen onlarda gevşekse sileceklerin ayarı değişmiştir şimdi o vidaları açarsın silecekleri 20 cm aşaği al tekrar sık ok sorun kalkar bende kendim ayarladım aracı ikinci el almiştim aynı sıkıntı vardı..