silecek calişmiyor acill yardim

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selamlar.arkadaslar ve abilerimiz ben 1 ay önce aldigim corsa c eesentia yüzünden gecen 1 ayin 2 haftasini tamircilerde gecirdim.halada cilem bitmedi.neyse degerli vaktinizi almadan sizden yarim istiyorum bu sabah calistirdim zaten ilk marsta almiyor almadi 3.marsta calisti.silecekleri actim 1km gittim silecek calismaz oldu.arka silecek calisiyor önlerde tik yok.ustaya gittim silecek sigorta attiriyor dedi.yagmur dinsin motora bakicaz.benim isim acildi arabayi cektim kapiya baska arabayla ise gittim.simdi bunun derdi nedir bilen biri paylassin lütfen.birde bunlarin sigorta semalari lazim.hangi sigorta neyin bilemiyorum.saygilar selamlar.:confused:

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sogukken ılk marsta almaması motor suyu sıcaklık sensöründen olabılır değişirsen anında duzelır 20-30 tl bı sey ... ön sıleceklerde zaten sıgorta attırıyorsa bır sekılde sase yapıyor ya sılecek kolundan yada sılecek motoruna gıden kablodan..

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah dostum önerin icin saol gelismeleri sizinle paylasicam bakalim bu kez hangi maceralara yelken acicaz

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
herkese selamlar.arkadaslar ve abilerimiz ben 1 ay önce aldigim corsa c eesentia yüzünden gecen 1 ayin 2 haftasini tamircilerde gecirdim.halada cilem bitmedi.neyse degerli vaktinizi almadan sizden yarim istiyorum bu sabah calistirdim zaten ilk marsta almiyor almadi 3.marsta calisti.silecekleri actim 1km gittim silecek calismaz oldu.arka silecek calisiyor önlerde tik yok.ustaya gittim silecek sigorta attiriyor dedi.yagmur dinsin motora bakicaz.benim isim acildi arabayi cektim kapiya baska arabayla ise gittim.simdi bunun derdi nedir bilen biri paylassin lütfen.birde bunlarin sigorta semalari lazim.hangi sigorta neyin bilemiyorum.saygilar selamlar.:confused:
silecek motorun (kolları) diyeyim onlar sıkışıyor genelde hastalıktır silecek motorunda sorun yoktur sökülecek tornacıda alıştırma yapılacak kol yuvalarına sigorta atma sebebide motorun fazla ısınması ve dönememesi

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tansu beyinde dediği gibi ön silecek kollarındadır problem corsa c'lerde kroniktir bu sorun parçayı değiştirmeye kalkarsanız 165tl fiyatı var ama genelde yine tansu beyin söylediği gibi sileceklerin bağlalı olduğu parça sökülerek tornaya sokuluyor böylece yuvasında tekrar rahat haraket edebiliyor aynısı benimde başıma gelmişti benden önceki sahibi tek tarfı tornalatmıştı diğer tarafta aynı problem olunca orasıda tornaya girmiştir 2 kere tornaya sokmak olamz diye düşünerekten parçayı yenilemiştim parçada budur

pr_01_2113_max.jpg

çalışma problemine gelince ilk olarak mazot basınç sensörünün o ringine baktırın genelde ondan oluyor ordan hafif kaçırma yaptığında sensör düşük basınç görüp pompayı açmıyor yine benim başıma yeni gelen bir olay

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar saolun varolun isik tuttu paylasimlariniz.zaten aldigimdan beri yaptigim masraflara birde silecek motoru eklenirse artik naparim bilmiyorum.model yükseltelim diye aldik vallaha unom la gözü kapali dünya turuna cikardim.buna güvenemiyorum.her an bise olacak diye elim yüregimde.birde arac van oldugu icin koltuktan kaldim gecemedim cuma günü muayne tekrari var silecegi yaptiripmi gideyim yoksa sadece koltugami bakicaklar muayne tekrarinda.

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
?????

Son düzenleme:

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam biraz sacma bi soru oldu kusura bakmayin arkadaslar demek istedigim aslinda cuma günü muayne tekrari var fakat ustaya gidecek nakit birakmadi bende cumayi atlatmam lazim silecegi yaptirmak icin...