Şıkırtı sesi veya dikiş makinası sesi!!!

Kanx

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Kolay gelsin.
2007 model 1.3 cdti corsa d 139xxx km de aracımda 1500-2000 devir aralığında birden bire motor sesi yükseliyor. Ustaya gösterdim enjektör dedi yaptırdım ama sorunum çözülmedi. Önceden ara sıra yapıyordu tamirden sonra ses sabitlendi sürekli yapıyor. Arabadan soğuttu beni lütfen yardım edin.

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
hocam şıkırtı sesi veya dikiş makinası sesi diyorsan büyük ihtimalle yatak sarmıştır. ama bunu ustanın hemen anlaması gerekirdi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sesi çek bize yolla

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Kolay gelsin.
2007 model 1.3 cdti corsa d 139xxx km de aracımda 1500-2000 devir aralığında birden bire motor sesi yükseliyor. Ustaya gösterdim enjektör dedi yaptırdım ama sorunum çözülmedi. Önceden ara sıra yapıyordu tamirden sonra ses sabitlendi sürekli yapıyor. Arabadan soğuttu beni lütfen yardım edin.
Hocam zincir seti ne zaman değişti en son? Yada değiştimi mi ? Zincir zamanla gevşer söylediğiniz sese yakın ses çıkartır. Horozlardan biri gittiyse ondanda yapar. @Kaan söylediği gibi video çekip atarsan daha net yardımcı olabiliriz.

Kanx

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hocam zincir seti ne zaman değişti en son? Yada değiştimi mi ? Zincir zamanla gevşer söylediğiniz sese yakın ses çıkartır. Horozlardan biri gittiyse ondanda yapar. @Kaan söylediği gibi video çekip atarsan daha net yardımcı olabiliriz.
Hocam zincir setini 138xxx km değiştirdim. Bunun yanında turbo ve enjektörler elden geçti. Manifolt temizlendi. Baskı balatayı değiştirdim. Yağ yakma duman atma su eksiltme gibi durumların hiçbirisi söz konusu değil. Çekişde sıkıntı yok bastınmı gidiyor. Bugün rampa çıkarken sesi kestiğini duydum. Düz yola geldim tekrar başladı. En kısa zamanda video çekip paylaşacağım. Teşekkür ederim.

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam aracın yağ bakımlarini düzenli yaptırdın mi yağın orjinalmiydi. Şöyle diyeyim eksantrik dişlisi vanus ve trigere baktır derim naçizane

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Triger yeni değişmiş sanırım hocam ustamız iyimiydi onla ilgili sorun olabilir

Kanx

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
hocam şıkırtı sesi veya dikiş makinası sesi diyorsan büyük ihtimalle yatak sarmıştır. ama bunu ustanın hemen anlaması gerekirdi.
Eray hocam sadece belirli devir aralığında bunu yapıyor. Yani rölantide yada 2000 üstü devirde ses yok.

• Beğen
Tepkiler: Eraykardes

Kanx

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Triger yeni değişmiş sanırım hocam ustamız iyimiydi onla ilgili sorun olabili
Hocam aracın yağ bakımlarini düzenli yaptırdın mi yağın orjinalmiydi. Şöyle diyeyim eksantrik dişlisi vanus ve trigere baktır derim naçizane
hocam triger değişmeden öncede bu ses vardı. Ara ara yapıyordu. Aracın yağını her zaman 8 bin kmde değiştirdim. Hiçbir zaman 10 bin beklemedim.

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eksantrik dişlilerinde sorun olabilir. En doğru sonuç video çekip izlemek