Sigorta ve Kasko İçin Hangi Firma

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba eski diye kasko yaptırmıyoduk hic bi farkı kalmadı 3000 tl fiyat cıkaran sigorta şirketi oldu poliçem anadolu sirgortada diye en düşük o verdi devlet sigorta şirketlerine ceza keser dönüp dolaşıp ucu gene vatandaşa dokunur

Note 4 cihazımdan gönderildi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim bu fiyat konusunda fikrim her zaman bu şirketlerin arkasında kim var? Ya değil ise bu şirketler bu kadar rahat davranmaz. En azından dur denir idi. Son düzenlemelerde sadece zaman oyalama takdiği izleniyor. Firmaların fiyat düşüreceğini hiç sanmam imkansız hatta burası Türkiye hiç bir şey düşmez aksine çıkar örnek Dünya üzerinde ham petrolün varil fiyatları düşmesine karşın ülkemizde her zaman düşen de çıkan da bize zam olarak dönüyor.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bu fiyat konusunda fikrim her zaman bu şirketlerin arkasında kim var? Ya değil ise bu şirketler bu kadar rahat davranmaz. En azından dur denir idi. Son düzenlemelerde sadece zaman oyalama takdiği izleniyor. Firmaların fiyat düşüreceğini hiç sanmam imkansız hatta burası Türkiye hiç bir şey düşmez aksine çıkar örnek Dünya üzerinde ham petrolün varil fiyatları düşmesine karşın ülkemizde her zaman düşen de çıkan da bize zam olarak dönüyor.

bende aynı fikirdeyim hocam, bir çıkar ilişkisi olmalı ki müdahale yok bu duruma... göstermelik her şey... herkes mağdur ama çözüm yok... :(nasıl iş bu?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta ve kasko işini hallettim
1200 lira zorunlu trafik sigortası, axa.
1600 lira kasko, anadolu.

Normalde sigorta ve kasko aynı çıktı fakat 2 kloz daha eklettim başka şehirde allah muhafaza kaza yaparsam çift kişilik 1 hafta otel hakkım var. 4 günlük ikame aracı da 7 güne çıkardık. ha şimdi ben buna bu kadar parayı verdiysem yazın bodrumda dikiz aynasına bir tekme atar vurup kaçtılar diye 1 hafta tatil yaparım :D

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatlar düşürülcek diye sürekli umut veriliyo trafikte bir sürü sigortasız araç dolaşıyor

Note 4 cihazımdan gönderildi.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta ve kasko işini hallettim
1200 lira zorunlu trafik sigortası, axa.
1600 lira kasko, anadolu.

Normalde sigorta ve kasko aynı çıktı fakat 2 kloz daha eklettim başka şehirde allah muhafaza kaza yaparsam çift kişilik 1 hafta otel hakkım var. 4 günlük ikame aracı da 7 güne çıkardık. ha şimdi ben buna bu kadar parayı verdiysem yazın bodrumda dikiz aynasına bir tekme atar vurup kaçtılar diye 1 hafta tatil yaparım :D
Benim ikame arac ve otel konaklamasi 15 gundu sanirim , birde ben kaskonun suclu oldugum durumlarda karsilayacagi maddi tutari bayagi arttirdim.
Kaskoyu duzgun kullanmasini bilirsen bir nimet olabiliyor :) babamin aracinda jant yamultunca arabada esyalarimiz oldugundan ve 3 kisi oldugumuzdan cekicide gitmeyi reddettim , ozel soforlu bir aracla bizi 150 km uzaktaki evimize goturduler:) arabayida ayni sekilde servise cektiler.Ertesi gun sabahida kapima clio getirip koydular 5 kurus vermedim . Suclu ben olmadigimdan kaskoda bozulmadi :) bu yil anahtar klozumu kullarak yeni anahtar yaptirdim. Anahtar yaptirmak 750 TL fakat bana yansiyan 75 tl. Disarida bile yaptirmasi 120TL:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ikame arac ve otel konaklamasi 15 gundu sanirim , birde ben kaskonun suclu oldugum durumlarda karsilayacagi maddi tutari bayagi arttirdim.
Kaskoyu duzgun kullanmasini bilirsen bir nimet olabiliyor :) babamin aracinda jant yamultunca arabada esyalarimiz oldugundan ve 3 kisi oldugumuzdan cekicide gitmeyi reddettim , ozel soforlu bir aracla bizi 150 km uzaktaki evimize goturduler:) arabayida ayni sekilde servise cektiler.Ertesi gun sabahida kapima clio getirip koydular 5 kurus vermedim . Suclu ben olmadigimdan kaskoda bozulmadi :) bu yil anahtar klozumu kullarak yeni anahtar yaptirdim. Anahtar yaptirmak 750 TL fakat bana yansiyan 75 tl. Disarida bile yaptirmasi 120TL:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hah değiştirdiğim klozlardan birisi maddi hasar, kan parası ve hukuksal koruma falan. Eski poliçede bilmem şöyle yaparsan şu limite kadar bilmem böyle yaparsan bu limite kadar ödemeler güvence altında gibi bir sürü şey yazıyordu haliyle her okuduğumda da kafam karışıyordu. Onlarda üst limit yok artık. Böyle yapınca kasko, bilmem ne tip kasko oluyormuş da bu tip kaskoda çift kişilik 1 hafta otel ve 1 hafta ikame araçla birlikte bir defaya mahsus ne yaparsam yapayım hasarsızlık etkilenmiyormuş. O nasıl bir tip kasko ise artık bilmiyorum.

Acentede benimle ilgilenen adama aynen şöyle dedim. Ağam şimdi bana bir sürü şey sayıp kafamı sakın karıştırma. Farz et ki buradan çıktım sokağın başındaki Aston Martine yandan 180 le girip içindeki 4 kişiyi hakkın rahmetine kavuşturdum, tesadüfe bak adamlar başbakanın akrabasıymış. Bir de iyi yönden bak bu kazada müşterin sağ kurtuldu.

Beni bu olasılıktaki bir senaryodan maddi manevi sıfır zararla kurtaracak neyin varsa 3' ün 5' in hesabını yapmadan bana onu yap bide ortalık karışık, hevalin teki molotof falan atarsa diye o işide hallet dedim. Adam da tamam deyip gülmeye başladı :D

Ha bana girdi mi? Öyle böyle değil kol gibi girdi. Basınçlı yıkama makinesi alacaktım bunun yüzünden yalan oldu ama kafam rahat fakat girdiği için mi rahat yoksa güvence altına alındığım için mi ona tam bir cevap veremem :D

Axa dan başka bir şirkete geçince bu ikame araç mini onarım ve otel masrafları tramerde hasar kaydı olarak çıkıyormuş. Axa bana trafikte ve kaskoda en ucuz fiyatı verdi fakat bir tanıdığım bu yüzden hem mağduriyetini gidermek hem de itiraz etmek için dava açtı. Ben de sadece trafiği oradan yaptırdım nasıl olsa kaskoya kallavi şekiller verebiliyorum diye :D

mikron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 güne kadar benim de zorunlu trafik sigortasını tazelemem gerekiyor.
Şimdiden fiyat araştırmalarına başladım.

Geçen seneki fiyat 290 TL.

Bu seneki teklifler (13 ayrı firmadan) hiçbir hasar oluşmamasına rağmen;

713 TL - 2165 TL

arasında değişiyor.

Kasko değil yanlış anlamayın, ZTS!

Nereye gidiyoruz?:confused:

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana en ucuz trafik sigortasını Sampa Japan verdi 830₺. Buraya sormayan varsa mutlaka sorsun. Ayrıca Generali sigortadan fiyat alacaksanız sakın acentelerden sordurmayın çünkü Generali telefonla daha iyi fiyat veriyor. Eğer acente sorgulama yaparsa yeni fiyat vermiyor.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oy dostum oy temmuza kadar umarım birseyler düzelir yoksa bunlar bizi DÜZeltecekler
bu arada hukumet yanlısı arkadaşlar bu geçirmeler hakkında sessizler
herhalde cok memnunlar

Son düzenleme: