Sigorta değişiminden sonra eriyen kablolar

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Corsa C 2005 model arabamda 2 gün önce geri vites elektrik aksamını kontrol eden sigortam yandı, geri vites lambaları, çakmaklık ve cd çalar çalışmıyordu. Sigortayı speedy'e giderek değiştirdim hersey normal devam etti ve hala elektrik aksamı düzgün çalışıyor.

Fakat dün geri vitese aldığımda bagaj kısmından dumanlar çıkmaya basladı, hemen arabayı stop edip baktım. Geri vites sensörüne bağlı güç kablosu tamamen erimişti, içlerindeki teller birbirine karışmış olduğundan kısa devre yapmasın diye erimeyen kısımdan kesip bantladım. Şuan duman, erime vs yok ama ilerde tekrar sorun çıkarır mı?

Bu kabloyu geldiği noktadan tamamen nasıl değiştirebilirim?

Saygılar.

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba tekrar,

Sorunu cozdum, yanik kablolari temizledim ve yenileriyle degistirdim. Gecici olarak kablo bagladim ileride yeni sensor baglarim diye. Sizce bu kablolardan hangisi + hangisi - ? Kahverengi + , siyah cizgili beyaz kablo - mi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tesisata daha evvelden müdahale edildiyse renkler yanıltabilir, en güzeli bir ampul yardımı ile kontrol kalemi yapıp kabloları tek tek denemek.

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fotograftaki kablolar orjinal geri vites isiklarina giden kablolar, sensoru bu kablolari siyirarak baglamislar, sanirim kisa devre buradan yapti.