sigara içiyor isen öl çokta tın..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merak ediyorum acaba ülkenin başına bizler gelsek bu yine devam eder mi, ezilen iken ezen olmaya kalkarmiyiz?
Fikri olan?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adam gibi ekip kuramazsan inan bunlardan da beter oluruz, zira demokrasilerde hiç kimse tek başına hiç bir şey yapamaz. Hangi ülkelerde kuralların daha sert olduğu belli. Bu ülkenin başına hiç mi dürüst cumhurbaşkanı/başbakan gelmedi? Bal gibi de geldi ama mahiyetindeki karaktersizler nedeniyle başarılı olamadılar. Tapu dairelerine, gümrük kapılarına rüşveti önlemek için onca kamera kondu da ne oldu? Kaç tane müdür/memur işinden atıldı? Yolsuzlukla suçlanan vekiller için soruşturma bile açılmadı. Paralar bizim değil polis koydu diyenler paraları faizleri ile geri almadılar mı? Madem paralar senin değildi o zaman neden faizi ile geri aldın? Bizdeki yönetim (sadece bu günkü değil, geçmiş de dahil) bu şekilde olduğu sürece bir adım bile ileri gidemeyiz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ülke de bir şeylere yasak koyma yada vay bak sen sigaradan kanser oldun sana ilaç yok. Sen içti den siroz oldun sana iğne ilaç yok. Bunlar saçma sapan şeyler.

Eğer ki SGK bir işlem yapacak ise. İlaç medikal firmalarının içinde olan sahtekar olan kişilerin peşine düşsün. Dünya kadar dolandıran kişi var. Bunlardan hesap sorsun. O kadar para toplamasına karşın bu kurum dünya kadar zarar eden kurumların başında geliyor.

Bu zararları sigara içen yada içki içenler yapmıyor.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onun icinde DAMAR avuc ici sistem getirildi sonuc VAY ÖZEL HAYATIMIZ var bizim avuc ici el izi alamazlarmış .. len ABD ye giderken adam nerdeyse makat izimizi alacak azıcık uzun sakallı al , özel odaya alıp seni guzel ce bir sorgularlar. Bacagında metal bir parca olsun ameliyat da olsa yabancıya elinde rapor da olsa anlatamazsın derdini. İş guvenlik oldugunda ABD kadar sıkısını görmedim.
Gelelim bizim kulturumuze , VERGI VERMEYİZ, KACAK KULLANIRIZ, ÖLEN AİLE BUYUKLERİNİ BİLE HELE KÖYDE İSE BİLDİRMEDEN GÖMENLER VAR MAAŞINI ALMAK İCİN, DAHA NE NUMARALAR CEVİREN ALAVERECİ DALAVERECİ BİR TOPLUMUZ NEYİN HESABINI DEVLETDEN SORUYORUZ BOYLE HALKA BÖYLE DEVLET YERSE

Moderatörün son düzenlenenleri:

buraktsn95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuru yaş modeli yani, 5 parmağın beşi de bir değil ama uyumlu bi şekilde kullanabiliyoruz demekki sorun eğitimde,ailede, geleneklerde, sülalerde ...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu ülke sağlık giderlerine çok fazla para harcıyor. Kaba tabirle oto moka ödeme yapıyor. Geçmiş yıllarda gazoz gibi kullanılan Ca-Sandoz'ların bile parasını ödüyordu. Ben sağlık bakanı olsam 3-5 TL lik ilaçlar için ödeme yapmam. Bu gün bir paket sigaraya 10 TL yi gözü kapalı verenler 3-5 TL lik ilaçları da kendi keselerinden alabilirler. Belli bir fiyat barajı uygularım, bu barajın altındaki ilaçların parasını ödemem. Raporlu ilaçlarda "hayati öneme haizdir"ibaresi yoksa yüzdelerini alırım. Aynı şekilde ortez/protez ücretlerinde de aynı uygulamayı yaparım. 5-10 liralık tıbbi malzemelerin parasını ödemem. Bunları neden yaparım biliyor musunuz? Hayati öneme haiz ilaçlara ve cihazlara daha fazla pay ödemek, daha kalitelisini temin etmek için. Ben fazla bir özelliği olmayan bir kaç liralık ilacı yazdırmak için hastanelerde/sağlık ocaklarında sıra bekleyen, gerçek hastaların zamanını gasp eden nice düşüncesiz insanlar biliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kuru yaş modeli yani, 5 parmağın beşi de bir değil ama uyumlu bi şekilde kullanabiliyoruz demekki sorun eğitimde,ailede, geleneklerde, sülalerde ...

Burada asıl sorun sadece ülkeyi düşünmemek sadece cebini düşünmekten başka bir şey değil.

Ülke şu anda yalan dolan çukuruna döndü. Ülke için doğru düzgün bir şey söz konusu değil. Türkiye= Vergi Cenneti...

buraktsn95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten refah duzeyinde yaşayabilsek yani parmakla gosterilecek bi ülke olsak terorsuz özellikle ben yine bu vergiyi ses seda etmeden ödemeye razıyım. Gıkımı bile çıkarmam ama sacma sapan duzenekler var ben artik sadece yasal soyhunlar icin kafa patlatildiginu düşünüyorum, bu arada Artvin'de ki ve Ankaradaki olayları esefle şiddetle nefretle kınıyorum kim mazlumun olmesine sebep oluyosa soyu sopu kurusun aldığı nefes zehir zıkkım olsun

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
smihci cok guzel demiş gunde 2 pakete 15-20 tl ayda 450-600 tl yi hic acımadan gömen hadi kacagına 300 tl veren biri saglıga gelince birden DEVLET ÖDESİN oluyor. Bu konuda biz kadar doktorlarında sucu var. Annem 2 ay once böbrek yetmezliginden vefat etti ve bu arada kalp ve tansiyon ve seker hastasi idi. Gerzek doktorlar 20 tane ilac yazmışlardı ve mutlak kullanmanız lazım yok ÖLÜRSÜNÜZ diye resmen tehdit ediyorlardı ki bi taneside 20 tane ilac böbrek ve karacigerin DAMINA koyar mutlaka 3 ayda bir yada 6 ayda bir kontrole gidin dahi demediler sonucta kadın pisi pisine gitti. Her boka vitamin antibiyotik alıyoruz doktorda bunu yazıyor ki kardeşim ABD de yaşıyor 20 senedir orada antibiyotik yazdırmak eroin temininden zor diyor. Bizde şeker biri ilac yazıyor doktorlar sonuc da bu

buraktsn95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başınız sağolsun,
Sigara icenleri de sigarayı da sevmem ama faiş vergi alinıyor o zamnda şöyle bi sonuc ortaya çıkar, sigara kullanmıyorum ve allah korusun kanser olursam devletin beni mutlaka iyilestirmesi gerekiyor, change.org diye bir sitede bununla ilgili bircok kampanyaya imza attım özellikle bu olay cikmadan önce ki kanser ilaclarinin karaborsaya düşmesi gibi sacma nedenlerle. İlaç kullanmak iyi değil ama kötü de değil ilaç kullanmak istemiyorsak sağlığımıza en temelden dikkat etmemiz gerekiyor bunuda zaten önceki yazılarda da belirtmistim Eğitim Eğitim Egitim.