sigara içiyor isen öl çokta tın..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu ülke de insanları kanser eden en büyük sorumlu siyasilerden başka bir şey değil. Buda bir gerçek.

Onların verdiği hasarın tamamı ülke adına bizlerden tahsil ediyor. :maden::maden::maden:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes kendi çıkarını düşünüyor yine. Sigaranın kronik ve ya tehlikeli bir çok hastalığa sebep olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Eee o zaman keyfi için sigara kullanan bir birey akciğer kanseri olursa bunun tedavi masraflarını keyfi olarak kendi ödesin o zaman. Ketem'lerde sigara bıraktırma merkrzlerinde ilaçlar ücretsiz veriliyor unutmayın.
böyle bir mantık olabilir mi? mevzu sigara değil, mevzu sosyal devlet anlayışındaki değişme. devlet benden vergi alıyorsa her türlü ihtiyacımı karşılamak zorunda. hastalık ister sigaradan olsun ister başka birşeyden. bilimsel olrak kanıtlanmış insana zararlı olan birçok şey var. sigaradan sonra sırayla bunlarında tedavisini yapmıyoruz derse bu durum nerelere gider kestirmek mümkün değil. Önceki mesajında da belirttiğim gibi birçok rahatsızlık için bu durum genişletilebilir. bu duruma çok güzel bir uygulama diye tepki verenler yarın kendi hastalıklarına tedavi bulamayınca isyan ederler.
asgari ücretle çalışıyor gözüküp altında bmw, Mercedes ile geçen iş adamlarını sizde duymuşsunuzdur. adam 1000 tl maaşla çalışıyor olrak gözüküyor ama altında 100 bin TL'lik araba ile geziyor. kimse kardeşim sen bu parayı nerden buldun,vergimi kaçırıyorsun yoksa diye şüphelenmiyor da hasta olan adama tedavi ücreti ödememek için kırk takla atılıyor. vergiyi asıl alması gereken yerden vergi alamayanlar faturayı bu şekilde çıkartıyorlar.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hep spekülasyon üzerine dönen forum konuları
sadece burada değil takip ettiğim başka birkaç forumda da durum aynı
belki birileri okuyup durumu değerlendirir diye link vereyim :)

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/e_sgk/diger_uygulamalar/duyurular

7FFy7BL.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Taktikler hep aynı, önce nabız yokla sonra tepkilere göre yön çiz. Mesela ne oldu araçlardaki küçük çocuklar için getirilen çocuk koltuğu kullanma zorunluluğu? ;)

buraktsn95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigaraya karşıyım evet, ama benim ülkemde sen vatandaşımdan yüzüne vura vura aliyorsan vergini eşşek gibide hizmetini vereceksin, önce vergiyi kaldır sonra da , de ki ben sigaradan ickiden vergiyi kaldirdim vatandaş sen akli balisin senin kafan basıyor vergisini almadığım ürüne hizmet veremem de ki o zaman icen adam bi sorgulasin kendini ayıptır ya,
Bi uyanamadik su gözünü sevdigimin rüyasından abi resmen bizi bagirta bagirta ekonomik olarak ....lar ne yapabilirz bu duruma ben artık dusunmekten kafayı yicem!

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu zaten hep abd de var. hiçbir sigorta enayi değil içmezsen pirim 1 ise içersen mesela 5 . dombili ve içici isen 15 yada hiç yapmam diyor ve vergisinide alıyor. bunun sebebi şu hastanede çok fazla sigara menşeli hasta geliyor ve bunun yükü nerdeyse %50-55 . eğer enazından sigara içenw ödemezsem yırtarım diyor.
bu şeye benziyor evlenmeden sex yok ama imam nikahı varsa ki aslında oda resmi nikah sonrası şartı olsada imsm nikahlıysan sevişebilirsin demek gibi

e ozaman devlet MARGARİNDEN DE vergi alıyor bypass olursan ödemem diyemez çünkü spor yaparsan risk az ama sigarada risk çok yüksek. ama dedim ya tüm dünya da bu bögke hem ver ile EMİYOR sonra ödemdm diyio GÖMÜYOR

buraktsn95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merak ediyorum acaba ülkenin başına bizler gelsek bu yine devam eder mi, ezilen iken ezen olmaya kalkarmiyiz?
Fikri olan?

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bal tutan parmagını yalar diye ATALAR zamanında dememiş ...sağ sol genc yaşlı farketmez DİNSİZ DİNDAR farketmez ruhun BOZUK ise yaparsın yada ZORLA seve seve yapmaya zorlar birileri

buraktsn95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ölmeye meyil eder oldum iste bu sebeplerden dolayı