Sıfır Classic 3 mü ikinci el Cosmo mu alayım?

astra51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardeşim bende 2011 classic III var hiçbir sorun da yok. beyaz en yakışan renk... ayrıca yeni kasa arabalara ilk yıllarda yaklaşılmaması gerektiği bana sağlam kaynaklardan gelmişti. paylaşayım istedim. ancak şahsi görüşüm classic III güzel araba. sıfırını düşün bence. ayrıca kronik sorunların çoğu halladilmiş bu araçta...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
valla kardeşim bende 2011 classic III var hiçbir sorun da yok. beyaz en yakışan renk... ayrıca yeni kasa arabalara ilk yıllarda yaklaşılmaması gerektiği bana sağlam kaynaklardan gelmişti. paylaşayım istedim. ancak şahsi görüşüm classic III güzel araba. sıfırını düşün bence. ayrıca kronik sorunların çoğu halladilmiş bu araçta...

Şahsi görüşüm Opel de yeni kasa ve classic kasa araç alınmaz. Yenilerde müşteriler sorun yaşadıkça sonraki serilerde iyileştirme yapılıyor. 2 adet classic aldım ve gördüğüm kadarıyla opel classic de parça eksiltiyor, maliyet düşürüyor. İlk şikayetimi aracı teslim alıp yola çıktığımda yaşadım anında servise geri döndüm, normal demelerine karşı ısrarlarım sürünce, diğer astramla çıktık ses yok, bunda var. Lastikleri değiştiler, bişey değişmedi. Bu sefer çift fitil olması gerekirken tek fitil olduğunu keşfettik. Galerideki tüm classic astralarda kapılarda tek fitil var ve inanılmaz ses farkı oluyor. Classic olmayanda davlumbaz var bunda yok. Fitil ve davlumbaz kaç paralık şeyler. Kapı çıtalarından bahsetmiyorum bile. Saydıkça sayasım geliyor araçtan iyice soğumamak için susayım en iyisi.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizliğinden emin olduğunuz bir Cosmo bulursanız ve fiyatı da uygun olursa tercih edilebilir. Ama diğer türlü Classic 3 derdim. Hem sıfır araç hem de garantili bir araba olmuş olacak.

Yazın 30-40 bin km'lerdeki 2007-2008 enjoy'lara 27-28 bin lira fiyatlar istenirken, Classic 3'lerin sıfırı 35 bin liraydı. Yani böyle bir tabloda sıfır araç almak daha mantıklı geliyor bana.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsi görüşüm Opel de yeni kasa ve classic kasa araç alınmaz. Yenilerde müşteriler sorun yaşadıkça sonraki serilerde iyileştirme yapılıyor. 2 adet classic aldım ve gördüğüm kadarıyla opel classic de parça eksiltiyor, maliyet düşürüyor. İlk şikayetimi aracı teslim alıp yola çıktığımda yaşadım anında servise geri döndüm, normal demelerine karşı ısrarlarım sürünce, diğer astramla çıktık ses yok, bunda var. Lastikleri değiştiler, bişey değişmedi. Bu sefer çift fitil olması gerekirken tek fitil olduğunu keşfettik. Galerideki tüm classic astralarda kapılarda tek fitil var ve inanılmaz ses farkı oluyor. Classic olmayanda davlumbaz var bunda yok. Fitil ve davlumbaz kaç paralık şeyler. Kapı çıtalarından bahsetmiyorum bile. Saydıkça sayasım geliyor araçtan iyice soğumamak için susayım en iyisi.
Sonradan 2. fitili çektirebiliyomuyuz yeri varmı?
Bende kapıdan gelen rüzgar sesinden rahatsızım çünkü?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sonradan 2. fitili çektirebiliyomuyuz yeri varmı?
Bende kapıdan gelen rüzgar sesinden rahatsızım çünkü?

Originali klipsli, yani marşpiyele delik açıp, klipslemek lazım original olsun istiyorsanız. Kafama koymuştum yapacaktım, sonra forumlarda 2. fitilin çokça düştüğünü bazılarının yapıştırdığını görünce vazgeçmiştim. 2. fitil, marşpiyel boyunca önden arkaya uzanıyor.

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
2. el arabaya bakılmaz bundan sonra. piyasa çok sakat imkanlarınız varken sıfır almanızı öneririm

efe009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 astra cdti cosmo da olup classic 3 olarak satılanlarda olmayan özellikler.
1-) 8 airbag
2-) xenon mercek far(opsiyonel)
3-) panaromik cam tavan (opsiyonel)
4-) 6 lı cd değiştiricili opera c40 ses sistemi
5-) renkli grafik ekran(yaklaşık 7 inç)
6-) cosmo jantları
7-) manuellerinde bile ESP(herhangi bir markada opsiyon fiyatı 1250tl)
:cool: %75'i deri koltuklar.
9-) kapı içleri dahil deri
10-) dikiz aynasından konsola sarı aydınlatma
11-) kapı aydınlatmaları
12-) ön kapı iç altında orjinal astra çıtaları
13-) elektrikli katlanabilen yan aynalar.
14-) güneşten korunmak için bulunan kulaklarda makyaj ışıkları
15-) krom kaplama yan çıtalar
Bu özelliklerin hiçbirisi astra classiclerde bulunmamaktadır.Karar sizin.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 astra cdti cosmo da olup classic 3 olarak satılanlarda olmayan özellikler.
1-) 8 airbag
2-) xenon mercek far(opsiyonel)
3-) panaromik cam tavan (opsiyonel)
4-) 6 lı cd değiştiricili opera c40 ses sistemi
5-) renkli grafik ekran(yaklaşık 7 inç)
6-) cosmo jantları
7-) manuellerinde bile ESP(herhangi bir markada opsiyon fiyatı 1250tl)
:cool: %75'i deri koltuklar.
9-) kapı içleri dahil deri
10-) dikiz aynasından konsola sarı aydınlatma
11-) kapı aydınlatmaları
12-) ön kapı iç altında orjinal astra çıtaları
13-) elektrikli katlanabilen yan aynalar.
14-) güneşten korunmak için bulunan kulaklarda makyaj ışıkları
15-) krom kaplama yan çıtalar
Bu özelliklerin hiçbirisi astra classiclerde bulunmamaktadır.Karar sizin.

10,14 numara bulunmakta . :)

Astra H'ın en dolu modeli 2009'dur. 2008 ve öncesi cosmolarda 4 ,5,7,11,13 maddeleri bulunmuyor. Yani 2009 cosmo olmadıktan sonra, classic 3 diyorum.

Son düzenleme: