Sıfır astra classic hb1.6 benzinli yakıt tüketimi.

sporex07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi tüketimi normal gibi gözüküyor .Ama şehir dışı yol yaparsam gerçekten 5 lt civarı
gibi tüketim olurmu.Yoksa ilk bakımdan sonramı yakıt tüketimi düşer.
TŞK

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi tüketimi normal gibi gözüküyor .Ama şehir dışı yol yaparsam gerçekten 5 lt civarı
gibi tüketim olurmu.Yoksa ilk bakımdan sonramı yakıt tüketimi düşer.
TŞK

maalesef uzun yolda olsa 5 litreyi yakalayamazsınız

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef yakıtınız normal, 1 lt daha düşürmeniz için araba sürmekten zevk almayacak şekilde kullanmanız lazım...
halihazırda opelin az yakan benzinli motoru yok.

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
Ben aracımı alalı 2 ay oldu .Aracım 1200 km de. Bilgisayarda yakıt tüketimi 100 km 9.2 gözüküyor(Şehir içi)Bu ne zaman normal seviyelere iner.Ayrıca henüz uzun yol yapmadım.Genelde hız olarak 100 km geçmiyorum.Yakıtı tüketimi düşermi.(Şehir dışı)
Yorumlarınız bekliyorum.
TŞK.
Namık eren
Kemer/Antalya
öncelikle hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin bende 2012 dizel aldim ilk bakım geçtikım benimki dizel ama ilk zamanlar bende şikayetçiydim ilk bakımdan sonra ve biraz kmden sonra düşüyor.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
Ben aracımı alalı 2 ay oldu .Aracım 1200 km de. Bilgisayarda yakıt tüketimi 100 km 9.2 gözüküyor(Şehir içi)Bu ne zaman normal seviyelere iner.Ayrıca henüz uzun yol yapmadım.Genelde hız olarak 100 km geçmiyorum.Yakıtı tüketimi düşermi.(Şehir dışı)
Yorumlarınız bekliyorum.
TŞK.
Namık eren
Kemer/Antalya

Hayırlı olsun aracınız. Yakıt tüketiminin düzene girmesi için asgari 5 bin km bekleyin. Ondan sonra yol bilgisayarındaki (BC menüsü) değerleri sıfırlayıp tekrar takip edin.
Tüketim 1200 km'deki bir araç için çok iyi, ben 12-13 lt ortalamalarda dolaşıyordum o km'lerde. Tüketim güzergah, kullanım tarzı ve ortalama hızına göre çok değişkenlik gösterir.

Her ay ortalamayı sıfırlarım. 8.1 ortalama gördüğüm aylar da oldu, 9 lt gördüğüm aylar da. Klima kullanımı, dur-kalk trafikte kalma durumu arttıkça tüketim de etkilenecektir.