Sıfır astra alıcam et mi manuel mi?

FreeweL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;
Sıfır 1.6 sedan astra almak üzereyim. manuel mi alsam easytronic mi alsam karar veremedim acaba easytronic lerin sorunları devam ediyor mu? son modellerinde bi yerde okuduğuma göre 2008 sonrası üretimlerde sorunlar giderilmiş olduğunu öğrendim doğruluk payı nedir? araca uzun yıllar binmeyi düşünüyorum ALLAH nasip ederse. fabrika verilerine göre easytronic manuel den daha az yakıyo doğrumu? Şimdiden teşekkür ederim cevaplayacak arkadaşlara...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 7 aydır Astra H Easytronic kullanıyorum. Babam pek beğenmese de ben memnun sayılırım. Sorun çıkarır mı derseniz bende kuşku içindeyim uzun zaman kullanmak için almıştık ama elden çıkarsam mı diye düşünmüyor değilim. Bence kesinlikle test sürüşü yapın + ları - leri değerlendirin. Ş.içi çok güzel araç ama uzun yolda hele yokuş yukarı 5ten 4e alıyor ve sürekli 4te gidiyorum. Yokuş yukarı biraz hantal araç ancak 4bin devire çıkınca sorun kalmıyor.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronic gibi tek debriyajlı otomatikleştirilmiş şanzımanların hepsinde vites geçişlerinde sarsıntı olur. Buda normaldir.Sizin araçtan ne beklediğinize bağlı.İstanbul için easytronic daha iyi olur düşüncesindeyim.Bazen vites geçişlerinde silkelenirsiniz,uygun vitesi bulamayabilir .Ancak yinede genel anlamda rahat bir yolculuk yaparsınız.Ayrıca Easytroniclerde hilhold ve ESPplus donanımlarının olmasıda artı bir özellik.

FreeweL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkür ederim :)

Ayrıca Easytroniclerde hilhold ve ESPplus donanımlarının olmasıda artı bir özellik.

2012 astralarda manuel de hill holder var sadece esp yok et de ikiside mevcut :)

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim 2009 aralık ayından ( sıfır km ) itibaren astra H 1.3 cdti easytronic kullanmakta. bugün baktım 45bin küsür km olmuş araç. şanzumanla ilgili hiç bir sorun çıkmadı. ben olsam tercihim easytronic olurdu. manuel yada otomatik şimdiden hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim :)

FreeweL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim 2009 aralık ayından ( sıfır km ) itibaren astra H 1.3 cdti easytronic kullanmakta. bugün baktım 45bin küsür km olmuş araç. şanzumanla ilgili hiç bir sorun çıkmadı. ben olsam tercihim easytronic olurdu. manuel yada otomatik şimdiden hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim :)

çok teşekkür ederim cümlemiz inşallah :) dururken freni bırakınca ileri doğru fırlıyomuş araba öyle bi problem oluyomu gerçekten

GFB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben manuel kullanıcısı olarak gayet keyıflı oldugunu ve 18000 kmde aracım ve henuz hıcbır sorunla karsılasmadıgımı soyleyebılırım.tabıkı benım fıkrım de her ıkısını de kullanıp test etmenızden yana.sımdıden hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız uzun yıllar nasıp olsun.saygılar

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzumanlarda TAM OTOMATİK olanlar daha sağlamdır. yarı otomatiklerin arıza yapma olasılıkları yüksektir. tam otomatikler hiç arıza yapmayacak diye birşey yok ama otomatik olacaksa bence tam otomatik olmalı.

vitesle ilgili hiçbir sorun yaşamak istemiyorum diyorsanız , manuel tek tercihiniz olmalı.

FreeweL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben manuel kullanıcısı olarak gayet keyıflı oldugunu ve 18000 kmde aracım ve henuz hıcbır sorunla karsılasmadıgımı soyleyebılırım.tabıkı benım fıkrım de her ıkısını de kullanıp test etmenızden yana.sımdıden hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız uzun yıllar nasıp olsun.saygılar

çok teşekkür ederim :)

şanzumanlarda TAM OTOMATİK olanlar daha sağlamdır. yarı otomatiklerin arıza yapma olasılıkları yüksektir. tam otomatikler hiç arıza yapmayacak diye birşey yok ama otomatik olacaksa bence tam otomatik olmalı.

vitesle ilgili hiçbir sorun yaşamak istemiyorum diyorsanız , manuel tek tercihiniz olmalı.

test yapıp karar vermek en iyisi teşekkür ederim yorumunuz için :)

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim cümlemiz inşallah :) dururken freni bırakınca ileri doğru fırlıyomuş araba öyle bi problem oluyomu gerçekten

Dün gece kullanırken dikkat ettim, bizim astra da öyle bi sorun yok. hatta park ederken falan hafif gaz vermek de gerekiyor. kısacası bizdekinde herhangi bir fırlamalık yok :)

Son düzenleme: