Sıfır araç seçimi astra mı yoksa kia ceed mi?

hangisini tercih ederdiniz ve yorumlarınız.

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ceed in markası Kia olmasa kesin ceed derdim, biraz inceledim, tasarımda aşmışlar kendilerini. Zor bir karar, 2. eli düşünüp Opel alırdım akıllıca olurdu. Daha en az 4-5 sene Sedan kasa çıkartmaz tahminimce.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ceed in markası Kia olmasa kesin ceed derdim, biraz inceledim, tasarımda aşmışlar kendilerini. Zor bir karar, 2. eli düşünüp Opel alırdım akıllıca olurdu. Daha en az 4-5 sene Sedan kasa çıkartmaz tahminimce.

bu gün hem i30 hen de ceed'i inceleyip ikisi ile de test sürüşü yaptım. ikiz kardeş falan ama ceed çok başka bir araba.
ikinci el kuşkum olmasa ceed gerçekten mükemmel araba
iç dizaynı, dış dizaynı, malzeme ve işçilik kalitesi, yol tutuşu i30 dan çok bariz farklı.
özellikle iç malzeme kalitesi ve işçiliği gırtlağına kadar donanım dolu bir araba olan i30'a yakıştıramadım.
i30'un tek avantajı şu anda uygulanan öğretmen indirimi.
i30 elit ile ceed consept plus antalyada aynı fiyat. i30'un ceed den fazla olan donanımlarını paket olarak imkan olsa da alabilsek tahminen 4-5.000 lira tutar.
başladığımız noktaya döndük gibi hayırlısı olsun. hyundai indirimi ay sonuna kadar devam ediyor.
opel indirime gidecekmi bilmiyorum, opel bayi müdürü arkadaş var aralıkra fiyatlar gevşeyecek gibi görünüyor bekle biraz demişti.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kia lar piyasasını arttırıyor...makina elektronik olarak problemsiz bir araçtır..
ama yol tutuş bakımından biraz hesapsız gelir hep bana..

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kia lar piyasasını arttırıyor...makina elektronik olarak problemsiz bir araçtır..
ama yol tutuş bakımından biraz hesapsız gelir hep bana..

diğer araçlarını bilmem ama consept plus donanımı ile test sürüşü yaptım, araçta 17" jant vardı.
test sürüşü sırasında yanımda satış temsilcisi var, 100 derece gibi kapalı viraja yaklaştım satış temsilcisi gazla abi diyor.
50-60 mt.önümde audi a4 var o asıldı frene ben de bak audi bile gazlamadı dedim, sen solundan gazla abi korkma bu arabada viraj denge sistemi var dedi.
ben de seni mi kıralım dedim audinin solundan (tek yönlü yol sol) şeritten gazladım.
yolun eğimi ve açısı güzeldi araba hakikaten ok mükemmel yol tuttu.
dönüşte aynı virajın karşı şeridinden döndüm, bu taraftaki virajın eğimi ve açısı pek iyi değildi. arabanın arkası bırakmaya çalıştıkça araba kendisi topladı.
arka savurmaya çalıştıkça araba toparladı ama merkez kaç kuvvetinden dolayı lastiklerin yanlamaya çalıştıkça sanki birisi sürekli arabayı ters taraftan çekip izine oturtuyor gibi bariz hissediyorsunuz.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben chevrolete'de bakmanızı öneririm artık opel'in aynısı sayılır insigniaya karşılık dizel cruze var sizin dediğiniz astra fiyatına, astraya karşılık aveosu var dizel en fullu 45bin tlyi bulmuyor euroncapte 5 yıldız 8 hava yastığıda cabası...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben chevrolete'de bakmanızı öneririm artık opel'in aynısı sayılır insigniaya karşılık dizel cruze var sizin dediğiniz astra fiyatına, astraya karşılık aveosu var dizel en fullu 45bin tlyi bulmuyor euroncapte 5 yıldız 8 hava yastığıda cabası...

cruze 2.0 dizel fiyat olarak makul hatta ikinci elleri çok düşük ama vergisi beni aşar.
onun için istemedim.
cruze c seğmenti araba, insignianın karşılığı epica, astranın karşılığı cruze, aveonun karşılığı corsa.
bende zaten 2007 dizel corsa var. 72.000 km. darbesiz. aracımdan hiç bir şikayetim yok sıfır gibi biniyorum.
olursa seğment atlayıp c veya d seğmenti biraz geniş araba; mümkünse de sedan olsun istiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında benimde ilk tercihlerimin arasında dizel bir araç ama dizel araç hiç kullanmadım. Korkmuyorum desem yalan olur. Birde bakımları filan yüksek fiyatlara geliyor diye biliyorum. Her ustaya da emanet edilmez sanırım. Ya değilse LPG filan kullana kadar dizel bir araç her zaman artı.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında benimde ilk tercihlerimin arasında dizel bir araç ama dizel araç hiç kullanmadım. Korkmuyorum desem yalan olur. Birde bakımları filan yüksek fiyatlara geliyor diye biliyorum. Her ustaya da emanet edilmez sanırım. Ya değilse LPG filan kullana kadar dizel bir araç her zaman artı.

15 civarında araba değiştirdim, bunlardan birisine kısa süreli lpg li olarak bindim ve ruhsata bile işlettirmemiştim.
bu son kullandığım araba hariç kalan hepsi benzinli idi.
4,5 yıldır dizel arabaya biniyorum, şu andaki şartlarda yine dizel almayı düşünüyorum.
dizel araba hakkındaki önyargılar çok eskilere dayanıyor ve çoğu kulaktan dolma.
kullandığım araç 1.3 75 dizel ağırlığı boş olarak 1.1160 kğ. olmasına rağmen motor rahatlıkla yetiyor. çünkü her zaman torkunu kullanıyor.
bakımları çok pahalı lafı benim araba için tamamen yalan hatta ucuz bile.
benim arabanın benzinlisi ile bütün bakım ekipmanları aynı sadece mazot filtresi benzinlinin 20-25 lira civarındadır benimk isi ise 70 lira ve 30.000 km. de bir değişiyor.
benzinlide ki gibi buji yok, buji kablosu yok. uzun vadede hesaba vursanız benim arabanın bakımı daha ekonomik.
sağlamlık konusuna gelirsek dizel motor yapısı itibari ile benzinliden sağlamdır.
bildiğiniz güvendiğiniz yerden yakıt alın kullanırken bir kaç püf noktasına dikkat edin arkanıza bakmadan kullanın.
dizel arabada eskiden korkulan iki vardı birisi turbo diğeri enjektör. turbo artık ucuzladı ve bakımı da yapılabiliyor geriye sadece enjektör.
dizel enjektörleri pahalıdır ama araca yanlış yakıt veya kimyasal madde ( katkı maddeleri gibi) koymadığınız müddetçe bir aksilik olmazsa 200.000-250.000 km. gider.
gerekirse temizlik ve bakımı yapılır.
sonuç olarak dizel hakkındaki bakımı pahalıdır, çabuk bozulur vs. lafların hepsi bana göre yanlıştır. ve eskilere dayanır.
yeni nesil dizeller artık benzinliden bile iyi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende sürekli araç arayışı içindeyim. Hayatımda sürekli olarak benzinli araçlara bindim. Bir kere tül kullanayım dedim oda canıma okudu. Şimdi ise bende benzinli aklı başında araçlara bakınmaktayım ceed hoşuma gitti ilk baktım araçların arasında idi. Birde hundai araçlara baktım. Onlar da güzel. Daha LPG ile araç kullanacağımı sanmam. Burada bu konu hakkında bir çok konuyu okudum. Bakalım kısmet. Eğer alma şansım olursa dizel yok alamaz isem son karar olarak yeni i20 ye karar kılmış gibiyim. Normal de 33000TL olan araç bana 21 TL geliyor. ÖTV indiriminden sonra.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sürekli araç arayışı içindeyim. Hayatımda sürekli olarak benzinli araçlara bindim. Bir kere tül kullanayım dedim oda canıma okudu. Şimdi ise bende benzinli aklı başında araçlara bakınmaktayım ceed hoşuma gitti ilk baktım araçların arasında idi. Birde hundai araçlara baktım. Onlar da güzel. Daha LPG ile araç kullanacağımı sanmam. Burada bu konu hakkında bir çok konuyu okudum. Bakalım kısmet. Eğer alma şansım olursa dizel yok alamaz isem son karar olarak yeni i20 ye karar kılmış gibiyim. Normal de 33000TL olan araç bana 21 TL geliyor. ÖTV indiriminden sonra.

hayırlısı ne ise o olsun, için neye ısınırsa onu al ama sıfır bir dizelden asla korkma.
dizellerde teknoloji o kadar gelişti ki hangi marka olursa olsun hepsinin dizeeleri harika.
hele korelilerin dizellerinde beygir ve tork bir hayli bol.