Sıfır Araç Alım İşlemleri

fanta14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , astra 1.4 classic alıyorum. Siparişi daha önceden vermiştim.Araç sanırım pazar günü bayiye ulaştı ben de dün gidip aracımı gördüm. Herhangi bir problem yoktu. Parayı yatırdığım zaman işlemlere başlayacaklarını söylediler. ( Ruhsat plaka bana ait sadece trafik sigortası onlara ait şekilde anlaşmıştık. ) Paranın kaporadan sonraki kalan kısmını bugün yatırdım. İşlemlerin akşama kadar süreceğini söylediler , özellikle de ay sonu ve yılsonu yoğunluğu vs vs. Sormak istediğim bu işlemler nelerdir. . Nitekim parayı yatırdım ancak elimde herhangi bir şey yok. Yarın aracı teslim edeceklerini söylediler. Plakayı ben kendim çıkartacaksam bayinin vergi dairesinde ne işi vardır?
Selamlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi kardesim ben sifir almistim gecen sene opel servisinden.Ben onlara vekalet verdim tüm islemleri ve arac sigortasini onlar yapti ödedi sonra vekaleti bana verdiler,ben anahtari alip arabaya binip eyvallah dedim...yanliz hemen oracikta kasko parasini verip kasko yaptim...iste servis isim vermeyim reklam olur:D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
plakayla vergi dairesinin ilgisi yok.
sıfır araç alımlarında vergi dairesine ötv mtv gibi vergiler sizin adınıza yatar.
ay sonu olduğu için işlemlerin yoğun olduğu doğrudur.
yine de parayı teslim ederken bir makbuz alabilirdiniz.ama bilinen bir bayiyse sorun olmaz merak etmeyin.

fanta14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parayı başka bir şehirden havale etmek durumundaydıM.En azından banka kayıtları internet dekontu var . Aldığım bayi Ankara OPAN.
tşk.

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Banka yoluyla göndermişsiniz zaten.Sorun olmaz merak etmeyin.
Ötv ve mtv yatar sonra da dosyanız trafiğe gider plaka için.Zaten o işlemleri siz halledecek şekilde anlaşmışsınız.
Hayırlı olsun.