sıfır arabınızı kac sene kullanırsınız

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aile büyüklerim yaklaşık 300.000 km 10 yılda bir değiştiriyor. henüz 2. arabam 2006 model bende aynı kafada gitmeyi planlıyorum. tek fark ben 10. yılımda o kadar km yapmamış olucam.

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aile büyüklerim yaklaşık 300.000 km 10 yılda bir değiştiriyor. henüz 2. arabam 2006 model bende aynı kafada gitmeyi planlıyorum. tek fark ben 10. yılımda o kadar km yapmamış olucam.

Yanlış anlamayın ama 300.000 km'de bir aracı satmak sıkıntı yaratmıyormu hocam çok merak ettim valla :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kendim daha sıfır şerefine nail olamadım ama 94'te Corolla almıştık. Abim hala kullanıyor. 1.3 XL donanım sıfır ama motor 10 numara. 178.000 km'de. Aşağı yukarı 20 yaşında ve bir kez bile yolda bırakmadı daha. Nazar değmesin...

Ben kaç yıl kullanırım bilemiyorum ama bizden önceki nesillerde mal kıymeti çok daha iyi biliniyor. Kolay kolay mal satmıyorlar. Hele söz konusu araba ise bu konuda daha da inatçılar. Oysa ben kendime bakıyorum. Arabayı değiştireli bir ay olmadı daha ve ben internette bir sonraki aracım ne olur diye bakınıyorum. Biraz şıpsevdiyiz galiba!

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 100.000 den sonra değişen parçalar nedir ? Ne masraf olur, (servis parası)

opel corsa diesel 2011

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendim daha sıfır şerefine nail olamadım ama 94'te Corolla almıştık. Abim hala kullanıyor. 1.3 XL donanım sıfır ama motor 10 numara. 178.000 km'de. Aşağı yukarı 20 yaşında ve bir kez bile yolda bırakmadı daha. Nazar değmesin...

Ben kaç yıl kullanırım bilemiyorum ama bizden önceki nesillerde mal kıymeti çok daha iyi biliniyor. Kolay kolay mal satmıyorlar. Hele söz konusu araba ise bu konuda daha da inatçılar. Oysa ben kendime bakıyorum. Arabayı değiştireli bir ay olmadı daha ve ben internette bir sonraki aracım ne olur diye bakınıyorum. Biraz şıpsevdiyiz galiba!

Aykan abi değerini veren çıkarsa hiç affetmem 1 haftalık aracı bile satarım :)

Astra tam 1 yıl oldu artık satsak mı diye düşünüyoruz babamla :)

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de hiç sıfır arabam olmadı ama eğer bir gün alacak olursam bekleyip ömür boyu satmayacağım bir araba alıp torunuma bırakmak isterim Allah nasip ederse.

ceostyle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 km aldığım 2012 opel astra h kasa arabam var ve 3.5 aydır benim.. Allah kaza bela vermesn uzun yıllar binecek gibiyim..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aykan abi değerini veren çıkarsa hiç affetmem 1 haftalık aracı bile satarım :)

Astra tam 1 yıl oldu artık satsak mı diye düşünüyoruz babamla :)

Bakış açısı...

Aslında demek istediğim daha farklıydı. Bugün milli gelirimiz ortadayken ve milletçe iki güne bir ihtiyaçla kesinlikle alakası yokken, zırt pırt yüzlerce liralık telefonları değiştirebiliyorsak burada sorun var demektir. Adam asgari ücretle çalışıyor, ev kira, masraf çok buna rağmen çoluk çocuğunun rızkından çalıp telefona yatırıyor. Benim kızdığım nokta bu. Arabada da aynı durumlar yaşanıyor. Aldıktan iki ay sonra güzmüzden düşüyor, komşunun tavuğu kaz görünmeye başlıyor. Ve yine aile bütçesini zorlayarak, çoğunlukla zarar ederek araç değiştiriyoruz. Bana bu çok mantıksız geliyor!

Ha aracı değerinde satarsınız, değerinde başka bir araç alırsınız bu ayrı tabii...

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi arabayı aldıkdan sonra ah ulen hata etmişim dediginiz oldu mu kısa bir sure sonra