Shell yeni dizel yakıt çıkarmış..

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
2 depo kullandım. Yakıt artışından başka fark göremedim...

Şunu bilmek lazım. GTL veya bu tip yakıtlar üreticide 3000 - 5000 cc arası motorlarda test ediliyor. Bizim gibi 1,3 - 1,9 cdti lerin hakim olduğu pazarlarda degil. Bu sebeple teste uymayan verile çıkabiliyor.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama reklama astra koymuş üçkağıtçılar:d

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Reklamlara bakarsak, metro çikolata yersek bir yumrukta duvarları indiririz. Maalesef hep aynı şey. Ben şunu gördüm ki yakıtım kesinlikle arttı.

En iyisi bir arkadaşımın lafı ile hareket edip mutlu olmak. Diyor ki;

-Ben mazot zamlarından etkilenmiyorum. Çünkü hep 50 TL lik alıyorum :)

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ölçümleri yaparken yük durumu aynımıydı. hava sıcaklığı nasıldı. burdan full save kesin kullnılmaz kanısına varılabilir mi.

hatta aracım daha da hafifti.hava sıcaklığı konusunda yaza göre daha rahat nefes alıyordu motorum.opet'e göre koyar koymaz farketti hem de.kesinlikle kullanılmaz demeyelim ancak o bayiiden kullanılmaz diyebilirim.diğer bayiileri test edemedim çünkü...

ozsat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
full save motorini 100 TL lik aldım.Aynı kullanım koşullarında V Power motorin e göre çok az bir farkla daha fazla harcadı.Nerede bunun ekonomikliği anlayamadım.

ozsat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hemen hemen bütün akaryakıt istasyonlarında kırsal motorinin kaldırılması ile 2 çeşit düşük kükürtlü motorin satılmaya başlandı.( Shell full save diesel ve Vpower Diesel-Petrol ofisi Vmax diesel ve Yeni Düşük kükürtlü pro diesel gibi)Bu yakıtlar arasında ne fark olduğunu ben anlamıyorum.Hepsi 10 ppm kükürtlü yani düşük kükürtlü shell'e mail attım cevap alamadım.Aralarında 6-7 kuruş fark var bu yakıtların Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denemelere devam edeniniz var mı?
opetin dizeli mi yoksa shell mi karar veremedim. ağrı ilinde bulunan opet istasyonundan mazot aldım su karıştırmışlar.
demek ki opet istasyonlarını kontrol edemiyor.
shell e geçtim.
ondada iki çeşit yakıt var ve iki yakıtın aralarında litrede 10 kuruş var neredeyse ee şimdi aynı işi yapıyorlarsa, hadi tasarrufu geçtim neden fazla para ödeyeyim litresine?
sizler hangisini kullanmayı tercih ediyorsunuz?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaz ayı boyunca 4.000 km yol yaptım sürekli shell fuel save aldım, daha sessiz çalışıyor gibi geldi araba.. yakıtı ise normaldi 17-18 kr civarı...

Son 3-4 aydır ise shell biraz uzak olduğu için yolumun üzerindeki opet'ten alıyorum yine 4-5 bin km oldu biraz daha sesli çalışıyor motor gibi geldi... soğuk nedeni ile de olabilir...
5 kişi yüklü ve sıfırın altında derecelerde kullandığım için genel olarak şimdi 20-22 kr civarı yakıyor...

açıkçası bariz bir farklılık göremedim... ama nedense shell bana daha güvenilir geliyor... daha profesyonel gibiler...

fb_erol_1317

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaz ayı boyunca 4.000 km yol yaptım sürekli shell fuel save aldım, daha sessiz çalışıyor gibi geldi araba.. yakıtı ise normaldi 17-18 kr civarı...

Son 3-4 aydır ise shell biraz uzak olduğu için yolumun üzerindeki opet'ten alıyorum yine 4-5 bin km oldu biraz daha sesli çalışıyor motor gibi geldi... soğuk nedeni ile de olabilir...
5 kişi yüklü ve sıfırın altında derecelerde kullandığım için genel olarak şimdi 20-22 kr civarı yakıyor...

açıkçası bariz bir farklılık göremedim... ama nedense shell bana daha güvenilir geliyor... daha profesyonel gibiler...

ben opeti kullanıyorum bu ara soğuklardan dolayı motor sesi arttı yakıt tüketimide arttı shell fuel save katkısız eurodizel diye biliyorum