Shell V-Power Nitro + Hakkında İzlenimlerim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar.

Bugün aracıma Shell V-Power Nitro aldım 44.69 litresi bana 214.01 liraya mal oldu toplamda. Peki o kadar paraya değecek ne oldu ???
( Lukoil'in mazotuna kıyasla )

+ Rölantideki titreşimler ortadan kayboldu
+ Alt devirlerdeki tepkilerde iyileşme oldu
- Hızlanmada hiçbir fark olmadı
- Söylenenlere göre daha çabuk bitecekmiş
Sonuç : Bence almak lüks işi sonuç olarak bir kaç farklı iyileşme için alınacak bir mazot değil Fuel Save almak daha mantıklı.

Buda sitesine göre V-Power.
Shell V-Power Nitro+ yakıtları, motorunuzu aktif bir şekilde koruyarak motor gücünü arttırmak için tasarlanmış özel bir formüle sahiptir. Bu, kullandığınız araç ne olursa olsun motorun potansiyelinden faydalanabilmenizi sağlar.

Buda pompa fiyat farkı :
Fuel Save Diesel : 4.64
V- Power Nitro + : 4.76

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşver doğukan böyle alengirli işleri, ben alıcak olsam petrotürk-xp over dan gider 4.20 ye motorin50 alırım standart :D Gerçi afyonda opet mazotu da 4.50 gibi bişeyler, ama ucuz iyidir ya :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bunlarda önceden yakaladığım değerler.
4. vites 70- 80 km/h arası :
KgDp4Q.jpg

5. vites 90 km/h arası:
wO5NR0.jpg

Bakalım bu değerleri artık görebilecekmiyiz :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:53 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:34 ----------

Boşver doğukan böyle alengirli işleri, ben alıcak olsam petrotürk-xp over dan gider 4.20 ye motorin50 alırım standart :D Gerçi afyonda opet mazotu da 4.50 gibi bişeyler, ama ucuz iyidir ya :D

Kalitesiz mazotta filtreyi fena tıkıyor Mert ya diyetini çabuk ödüyorsun .

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben bayiden çıktığımda yakıt bitecek endişesi ile bulduğum ilk pompaya girmiştim. PO idi ve yine pahalı olan yakıtı almıştım. 100 TL'lik bu yakıttan sonra sürekli olarak Shell Nitro aldım. Yaklaşık 2500 TL'lik falan.

Piyasadaki en kazık mazot, biliyorum. Diğerleri ile kıyaslayamıyorum, daha az km yaptırıyor olabilir. Ancak şunu da unutmayalım. Temiz mazot, dertsizlik demek! Üç beş kuruş kar edeceğim diye enjektörlerin ömründen yemek istemem.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-4 depoda bir würth veya muadili bir enjektör temizleyici atınca kaymak gibi oluyor diyenler var, dizel arabam hiç olmadı, sürmüş olsam da bakımı beni ırgalamadı, bakalım nasip artık :) Ayrıca petrotürk katkısız ve temiz yakıt satıyor. LPG'yi de hep oradan aldım ben, aygaz otogaz tekleme yapardı, orası canavar gibi götürürdü arabayı.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
3-4 depoda bir würth veya muadili bir enjektör temizleyici atınca kaymak gibi oluyor diyenler var, dizel arabam hiç olmadı, sürmüş olsam da bakımı beni ırgalamadı, bakalım nasip artık :) Ayrıca petrotürk katkısız ve temiz yakıt satıyor. LPG'yi de hep oradan aldım ben, aygaz otogaz tekleme yapardı, orası canavar gibi götürürdü arabayı.

Bence enjektör temizleyici çokta gerekli değil zaten araca kaliteli yakıt koyduktan vites değişimlerini çok alt devirlerde yapmadıktan sonra motorda çok fazla kurum olmuyor enjektörlerde tıkanmıyor. Ben mesela hararet göstergesi yükselene kadar 2500 devir/dak. yükselincede 3.000-3.500 devir/dak. arasında vites atıyorum ve ara sırada 170-180 yardırıyorum eminimki Würth dahi alıp depoya koysam hiçbir fark yaratmaz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazotu hep shelden alırım, 12 bin kmde bir bakım yaptırırım ve mazot filtrem hep temiz çıkar, aynı serviste bakım yaptıran çok araç gördüm ve mazot filtreleri hep simsiyah, çoğu araç sahibi nerde ucuzsa oradan mazot alıyorum diyor. Würthün katkısı kaliteli, bir nevi setan artırıcı ancak kötü mazotun verdiği zararı önleyemez.