shell&opet??

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
genellikle shellden (eskişehir yolu reisin yanı) alıyorum arada bir bp(7inci cadde) dende alırım ikisindende memnunum ama çeyrek depo bp nin üzerine opetten doldurdum opei koyunca arabanın çekişi çok iyi oldu gibi geldi bana bundan sonra opetten alıcam bir süre..

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kime sorsam opeti tavsiye ediyor. Hep opetten alırım. Ayrıca yalan değilse sürekli opetten yakıt aldığını kanıtlarsan (opet kartla) benzin pompasında vs (yani yakıtın geçtiği düzende) bi problem çıkarsa garanti veriyor. Sorunu kendisi çözüyormuş yani.

Emirhan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusursuz ve tartışmasız kalite shell:D reklam gibi oldu ama ben kendimi bildim bilel ordan alırız. ne kadar renklerini sevmesemde :D

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benzin diesel lpg alırken kural:
Sabah çok erken saatte veya gece geç saatte alın.(Daha çok yakıt, dinlenmiş yakıt)
Özellikle etrafda bi yakıt tankerli kamyon varsa, "yakıt aktarımı mı var?" diye sorun. Yakıt aktarımı sırasında depo içindeki yakıt hareketli olduğundan sizin deponuza mutlaka pislik gelecektir.
Ben 10 sene önce bi akaryakıt istasyonunun Muhasebe bakıyordum ordan biliyorum. Yakıt alan arabaların %90 çıkarken teklemeye başlardı, veya o yakıttan verim alamazlardı.

haklısınız kesinlikle hak veriyorum ..ellerinize sağlık yorumunuz için

crew chief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opet + temizlik

Natsukai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpgde opet aygaz neden diye sorarsanız.. çünkü aygaz ın dolumundaki hava basıncı 7 bp ninki 5.5 ve ayrıca aygaz 7 filtreden geçiyor... aygaz opetlerden vazgeçmeyin

turgutoprak

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar toplumdaki yaygın kanı shell yakıtlarının ince olduğu ve az km yaptırdığı yönünde.ben shell kullanırım ama böyle bişe farketmedim yaptığım ölçümlerde?arabam dci motor olduğundan yakıtı çok seçiyor bu nedenle de ne yalan söyleyim shellden başka bir yerden almaya güvenemiyorum çünkü kontrollerinin iyi olduğu söyleniyor.ama az km yaptırma olayı doğruysa opete dönmeyi düşünüyorum.sonuçta opeti tavsiye eden de çok.bu akaryakıtçılar rafineriden yakıt alırken aynı yerden dolduruyorlar yani birinin diğerinden ince olması pek de mantıklı gelmiyor açıkçası:confused:bu konuda tecrübe etmiş özellikle dizelci arkadaşların paylaşımlarını beklerim,teşekkür ederim:)

peki hepsi aynı yerden akaryakıt alıyorsa siz niye shell'li tercih ediyorsunuz?

ben lpg'li araç kullanıcısıyım ve aracımın ne kadar litre ile ne kadar yol yaptığını sürekli ölçerim ve en çok yolu AYGAZ'la yapıyor daha sonra BP, İPRAGAZ ve PETROL OFİSİ

benzinde ise en uzun yolu OPET ve BP'nin benzini ile yapıyorum. her şirketin akaryakıtın içine kattığı özel bir formülü var ve bu formül aracın performansını ve doğal olarakta yaptığı km'yi etkiliyor

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla ben de shell den alıyorum, shellsmartcard falan için değil, hep işletiyorum puanları ok ama olmasa da olur ahım şahım bişey verdiği yok,

alma sebebime gelirsek, karşıyakada topu topu 4 tane benzin istasyonu var,
birisi taaa en uçta - bana en uzak uç - birisi bostanlıda - yine bana uzak - diğer ikisi ise ksk giriş ve girne cad çıkışındaki shell... mecbur kalıyoruz yani :/ ama 2 hafta sonra balçovaya taşınıyorum.. orada opet yolumun üstü olursa kesinlikle opete geçeceğim...

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpgde opet aygaz neden diye sorarsanız.. çünkü aygaz ın dolumundaki hava basıncı 7 bp ninki 5.5 ve ayrıca aygaz 7 filtreden geçiyor... aygaz opetlerden vazgeçmeyin

Gerçektende çok doğru. Ben Opet Aygazdan aldığımda arada bir benzindemi gidiyorum diye şüphelenip lpg NLP anahtarından kontrol ediyorum.