shell&opet??

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç....neyse ben opeti değiştirmeyim bari hem gaz hem benzini iyi opetin ayrıca akaryakıt istasyonunun geneli temiz ve düzenli..okuldan yeni mezun olduğum dönemlerde akaryakıt istasyonlarında çok statik hesap ve proje yaptım. akaryakıt istasyonu dediğimiz alanın altında 20-30 bin litre en az 4 adet çelik tank var ve bunlar normal st 37 sac (5-6 mm) oluyor ve toprağın altına gömülüyor yakıt borular sayesinde pompaya ulaşır ve bir kaçak olması benzin buharı sıkışması an meselesidir ..olacak bir yangının veya kıvılcımın yakıt tankından pompaya ulaşıp patlaması için 45 saniye gibi bir süre vardır bu 45-50 saniye içerisinde stop buttonuna basılırsa pompaya gelen gazı kesilir ve faciadan kurtuluruz...arkadaşlarım 40 bin litre yakıt bir sempti nerdeyse havaya uçuracak kuvvettedir...buna bağlı olarak lütfen akaryakıt istasyonlarında sigara,cep telfonu,belkide kıvılcım yaratabilecek el feneri bile kullanmayalım çok tehlikelidir..bunları neden yazdım ...istasyonun mazotu veya akaryakıtı kadar ,yerleşim planı saha betonu,pompacıları,çalışan personel ve teknik kadrosuda önemlidir...lakayit olmadan işine adapte ve dikkatli insanlar olması gerekir..gerçekten çok tehlikelidir...

bizlerde markası ne olursa olsun akaryakıt istasyonlarında aman dikkat edelim...unutmayalımki çok karmakarışık bir yer değildir...ayağımızın 1-2 metre altında kocaman 4 tane tank vardır ve full yakıt doludur ..birde bunların nefeslikleri vardır nefes alsın diye..3-4 tane yüksek borudur bunlarda..aman buralara sigara vb. hiç birşeyle yaklaşmayalım...

zaten benzin istasyonlarında kullanılan el fenerleri bile exproofdur (denizin altında çalışan el feneri tipi) hiçbir şekilde kıvılcım almaz etkilenmez..zamanında çok sigara içerek pompaya benzin koyan pompacılar gördüm ve yarım saat durup bunun önemini anlattım ..adamlar benle dalga geçti kafayı bozmuş bile dediler ...ama öle değil işte işin öbür yüzü..o dönemlerde ankarada bir benzin istasyonu patladı...sigara yüzünden..ben İnsanları seviyorum ve yardım etmeyide seviyorum ..o yüzden böle bir durum gördüğüm zaman oturup anlatıyorum olabilecek kazaları ...İsteyen dalga geçer...isteyen birkaç birşey öğrenir....

Saygılarımla...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
zaten benzin istasyonlarında kullanılan el fenerleri bile exproofdur (denizin altında çalışan el feneri tipi) hiçbir şekilde kıvılcım almaz etkilenmez..zamanında çok sigara içerek pompaya benzin koyan pompacılar gördüm ve yarım saat durup bunun önemini anlattım ..adamlar benle dalga geçti kafayı bozmuş bile dediler ...ama öle değil işte işin öbür yüzü..o dönemlerde ankarada bir benzin istasyonu patladı...sigara yüzünden..ben İnsanları seviyorum ve yardım etmeyide seviyorum ..o yüzden böle bir durum gördüğüm zaman oturup anlatıyorum olabilecek kazaları ...İsteyen dalga geçer...isteyen birkaç birşey öğrenir....
Saygılarımla...

Üzülmeyin, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Zaten Türk milleti olarak tesadüfen yaşıyoruz. Son olarak Bursa'daki hastane yangını evlere şenlik değil mi? Siz uyarmanıza devam edin, ne kadar insan kazanırsak o kadar kardayız.

Combo_Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de izlenimlerim doğrultusunda Opet gerçekten temizlik ve hijyen konusunda uzak ara yapmış diğerlerine
Bu yüzden Opet'e geçiş yapabilirim

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opet ilk tercihim, denk gelemezsem 2. tercih PO 'dan alıyorum. şu ana kadar hiç sorun yaşamadığımdan diğerlerini tercih etmiyorum...

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk başlarda bp den alıyordum ultimate diesel çekişini pek beğenmiyordum.5-10 kez aldıktan sonra shelle geçtim geçiş o geçiş v-power dieselde şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.opeti ise hiç denemedim az mı gider çok mu gider hiç bi fikrim yok ama bp shelle göre gayet az gidiyordu.

TaZzMaNiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opetten alıyorum mazotu 1,5 seneden beri shell falan da dediler ama değiştirmedim hiç gayet iyi bana göre
tuvaletleri de oldukça temiz bi kaç değişik benzimliğin tuvaletlerini kullandım herhalde aralarında rekabet başladı opet total ve bpnin de gayet temiz

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklı kelden benzini shell den alıcan arkadaş :D:D valla opetten sadece 1 kere yakıt aldım belki aldığım istasyonla alakalı ama o benzin depodan temizlenene kadar akla karayı seçtim yakıt katkısı bilmem ne dünya iş benzin konusunda opetin iyi olmadığını opet istasyonu olan bi arkadaşımda söyledi dizeli opetten al ama benzini alma die sonra po ya döndüm onu da çok beğenmedim işin açığı shellden alıyorum şu anda hep aynı istasyondan memnunum bi sıkıntı yaşamadım...

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de ibre opet e kayıyor.shell in az km yaptırdığı konusunda takıntı oluştu bende.:D