Shell helix motor yağı hakkında

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 Vectra B kasa aracıma sürekli gm yağ kullandım.En son değişimde shell helix HX 7 marka bir motor yağı tavsiye üzerine koyduk.Aracımda hafif yağ kaçakları vardı.Bu yağı koyduktan sonra kaçak daha fazla olmaya başladı.

Contaları değiştirdik kaçak devam etti.

Tekrar sıvı conta kullanılarak yenilendi.Kaçak devam ediyor hala.

Motor kapağını tam arkasında emme manifoltu sanırım oralarda bile yağ kaçakları olmaya başladı.Daha önce oralarda yağ kaçağı yoktu.

Bu yağ bana ince gibi geldi 10-40 olduğu halde.Acaba bu yağdan kaynaklı bir kaçak olabilir mi?
Bu yağı kullananlar var mı aranızda merak ediyorum.
Ben bir daha bu yağı kullanmamaya karar verdim.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak ettiğim bir konu var neden GM marka yağ kullanmıyor sunuz ? üzerinize alınmayın genel olarak arkadaşlar sürekli yağ konusunda soru soruyorlar .. ben sürekli GM kullanıyorum şimdiye dek hiç bir sorun yaşamadım hem orjinal yağ hemde ucuz diğerlerine göre bence... kaçak konusuna gelincede eğerki tüm contalar keçeler v.s. sağlamsa yağ kaçağı olmaz.. mutlaka bir yerlerde kaçak vardır...

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demekki bu yağı forumda kullanan yok herhalde.Başka forumlarda bu yağı çok övüyorlar aktif temizleme falan diye.Demekki kullanmamak lazım.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belkide sizin eski yağınız artık iyice işlevselliğini yitirip çamurlaşmıştır yeni yağı koyunca patladı gitti :) gm koysanızda aynı şeyin olması yüksek ihtimal gibi geldi bana.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zamanında (doksanlı yılların ortalarına doğru) 1972 model aracımda arkadaş tavsiyesi ile Shell helix'in 20/50 olanını bir kere kullandım. O yıllarda piyasaya yeni sürüldüğü için epeyce sükse yapmıştı. Ama o günden bu güne kadar da bir daha helix'i aklıma bile getirmedim. Çünkü ısınınca yağın akışkanlığı azalıyordu, fazla köpürüyordu, dolayısı ile görevini yeterince yapmıyordu.

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm bir akadaşımın aracınında üst takım jonta değişti yağın ne olduğu çok önemli değil bence arkadaşımda yağdan oluyo diye düşünüyordu 1 ay aradılar üst kapakta çatlak varmış şimdi en ufak sızıntı bile kalmadı iyi bir ustaya baktırın derim

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
shell helix kullanıyorum.motor daha sessiz ve daha performanslı.8000km sonra yağ çubuğunu çektiğimde yağı iki parmağımın arasına aldım hala uzuyordu 15 gün önce servisde yağ filtre değişimi yaptırdım shell helix bagajda duruyordu rica ettim onu koydular belki herkes memnun kalmayabilir ama ben memnunum,başka yağ kulanırsam oda gm den başkası olmaz,saygılar.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak ettiğim bir konu var neden GM marka yağ kullanmıyor sunuz ? üzerinize alınmayın genel olarak arkadaşlar sürekli yağ konusunda soru soruyorlar .. ben sürekli GM kullanıyorum şimdiye dek hiç bir sorun yaşamadım hem orjinal yağ hemde ucuz diğerlerine göre bence... kaçak konusuna gelincede eğerki tüm contalar keçeler v.s. sağlamsa yağ kaçağı olmaz.. mutlaka bir yerlerde kaçak vardır...

GM orjinal yağ diye bir şey yok, daha doğrusu opel kendisi yağ üretmiyor. yurt içinde ve yurt dışında fason olarak yağ ürettirip GM bidonlarına dolum yaptırıyor.
opel bir kaç yıllık teklif alıp, en ucuz fiyatı veren firmaya fason yağ ürettiriyor. yurt içerisinde üretilen yağların daha önceki üreticisi Shell idi şu andakileri, ise petrol ofisi üretiyor.
GM yağlar tabiki kullanabilir ama kalitesini bilerek, orjinal yağdır ve çok kalitelidir demek çok doğru değil.
ucuz olması da sattıkları yağın kalitesi ile orantılı olduğundan.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Al yağın iyisini çekme kaygısını.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
GM orjinal yağ diye bir şey yok, daha doğrusu opel kendisi yağ üretmiyor. yurt içinde ve yurt dışında fason olarak yağ ürettirip GM bidonlarına dolum yaptırıyor.
opel bir kaç yıllık teklif alıp, en ucuz fiyatı veren firmaya fason yağ ürettiriyor. yurt içerisinde üretilen yağların daha önceki üreticisi Shell idi şu andakileri, ise petrol ofisi üretiyor.
GM yağlar tabiki kullanabilir ama kalitesini bilerek, orjinal yağdır ve çok kalitelidir demek çok doğru değil.
ucuz olması da sattıkları yağın kalitesi ile orantılı olduğundan.
Yani GM yağlar kalitesizmidir? Koskocaman Opel firması araçlarında kalitesiz yağ kullanarak zamanından evvel oluşabilecek yıpranmaları göze alabilir mi :(?