Shell Full save deneyimi !!

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar  yaklaşık 20 gün önce shellden ilk defa  full save denilen yakıttan fulledim.  önceden  v power  vs  alıyordum.    tesadüfen adam  hangisinden koyayım deyince  hadi full save olsun dedim,  fiyatıda  diğerinden baya bir ekonomikti 15 krş  kadar...

velhasıl  bu yakıt bir entersan sonradan  nette forumlara ve yorumlara baktığımda yakıtın çok ekonomik olduğunu ama sesli çalışmaya  ve  performans  kaybına sebep olduğunu da  okudum.  

cidden enteresan bir yakıt  motor daha sesli çalışıyor, şehiriçinde kullandığım için performansta ben pek bir fark göremedim, ama bu yakıt bitmiyor arkadaşlar !!  şaka yapmıyorum !  hayatımda ilk defa yakıtım bitsin  diye dua ediyorum ama  bitmiyor !  şehir içi  tam 950 km yol yaptım ve hala  depoda en az 250 km daha gidecek yakıt var :(   sırf  çabuk bitsin diye tuvalete bile arabayla gidiyorum gaza asılıyorum ama nafile ibre oynamıyor.
shell müşteri hizmetlerini aradım  (tabi insanlar yakıt bitmiyor dediğim için ilk  başta şaşırıyor)  bu yakıt  daha koyu kıvamlı  diğer yakıtlara göre o sebeple  uzun menzil gidersiniz bir sorun yok dedi.  peki sesli çalışma var motorda dedim, işte lafı eveledi geveledi  neticede bu da euro dizel falan filan dedi.  eğer performans istiyorsanız v power dizel koyun dedi.  

özetle arkadaşlar  uzun menzil için  alın bu yakıtı şaka gibi bir şey bu yakıt  hiçbir türlü bitmez, ama  performasn ve  gürültülü çalışma konusunda  handikapı var.

bundan sonra  total excellium alacam, herkes çok memnun o yakıttan yada po nun  ekonomi yakıtından... malum devir ekonomi devri  handikapı olmayan ve uzun giden yakıt arayışım sürecek...

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Shell Full save deneyimi !!

Abi baktin araba gitmiyor bari tasarrufun gozunu cikartayim diyorsun heralde:)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 2006 dan beri total kullanıyorum, araçta zaten yakıtmatik takılı başka biyerden almıyorum, yakıttan gayet memnunum, excellium u tafsiye ederim.

alyslk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Abi baktin araba gitmiyor bari tasarrufun gozunu cikartayim diyorsun heralde:)

yapma hocam gömmüşsün dizeli :)