sgr valfi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.
servis kontrolünde sgr (yada egr'de olabilir) valfinin değişmesi gerektiği söylendi. fakat sonra belki temizleyerekte kurtarabiliriz dediler. yetkili servisse temizlemenin işe yaramıcanı değiştirmek gerektiğini söylediler. sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? vede bu bana ne gibi problemler doğurur? benzin sarfiyatı artar, performans düşer, daha çok ses yapar gibi şeyler söylediler servisler.

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efe074' Alıntı:
slm arkadaşlar.
servis kontrolünde sgr (yada egr'de olabilir) valfinin değişmesi gerektiği söylendi. fakat sonra belki temizleyerekte kurtarabiliriz dediler. yetkili servisse temizlemenin işe yaramıcanı değiştirmek gerektiğini söylediler. sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? vede bu bana ne gibi problemler doğurur? benzin sarfiyatı artar, performans düşer, daha çok ses yapar gibi şeyler söylediler servisler.
aracınız z motor ise egr valfi temizlenmez eger x motor ise temizlenip bakılır

aracınızın ruhsatına bakıp motor yazan nodan göre bilirsiniz z motormu yoksa x motor oldugunu

bu arada egr valflerin arızalnma sebebi araçlarda bu kadar sıklıkla aracınızın düzenli bakımları olmaması motor yagı yag filitlresi hava filitresi benzin filitresi polen filitresi bujiler birde benzini nerden alıyorsanız devamlı aynı yerden almaya özen gösteriniz eger benzin aldıgnız yer araçınızda çekişten düşmesini hissediyorsanız başka bir yerden alınız benzini maglesef türkiyedeki benzinler avrupa şartlarına göre benzin kullanılmıyor türkiye dışından gurbetçi müşterilerim var her yazın devamlı gelirler almanyadan ve fıransadan benzin filitlerisini söküp bakıyorum tertemiz bizim burdakiler simsiyah aradaki farlı anlayın işte

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet baktım X yazıyo direk götürücem temizlenmesi için. verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim GOLD MASTER resimden anladığım kadarıyla ustadan aldık bilgiyi :D . çok sağol. Yetkili servise bakın ya temizleyince hiç etki etmez direk değiştirmek gerekiyo dedi. 430 gibi de bir fiyat söyledi.

dncera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandığım araç 2001 model corsa. Ruhsata baktım ve Z motor gorunuyor. Abimden aldım aracı ve egr valfi 2 sefer temizlendi. Hemde kendimiz temizledik :D 6-7 ay kadar sorunsuz gidiyor. Şimdi ufaktan aynı sorunu yapmaya başladı yine sökecegiz yine kendimiz temizleyeceğiz taaki komple değiştirmeye mecbur kalana kadar :) Yada iptel ettirene kadar diim ben size :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...