Seyir halindeyken, araç stop ettiğinde uyarı bipi verdirebir miyim?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac bazen farklı sebaplerdne dolayi seyir halinde giderken stop ediyor. bazen hemen fark ediyorum bazen daha sonra fark ediyprum. bu aslında tehlikeli bir durum. bir keresinde stop etti ışıklara yaklaıştık. frene baskiyorum kaskatı olmustu. durmam zorlastı. tırsmıstım baya..

simdi diyorum ki sesli bir uyarı yapsak. her şekilde farkedeirm hemen bunu.
araç çalıştıgında stop ederse. yani anahtari çevirmeden kendisi stop ederse. bir sinyal sesi verdirebilir miyiz? mesela stop ettiginde 1-2 kere bip bip yapsa iyi olur şahsen. her zaman gostergelere bakamiyo insan yada gündüz felan fark edilmiyor..

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hocam. arıza sebepleri onemsiz ne oldugunu biliyorum. ama hani diyorum ileridede olur belli olmaz. 8 yasinda artık araba. o yüzden oyle bir bilgilendirme istiyorum.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
egr valfini değiştir stop etmez

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tansu ustam benden çok yaşıycan

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
biz niye iptal ediyoruz sence :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac bazen farklı sebaplerdne dolayi seyir halinde giderken stop ediyor. bazen hemen fark ediyorum bazen daha sonra fark ediyprum. bu aslında tehlikeli bir durum. bir keresinde stop etti ışıklara yaklaıştık. frene baskiyorum kaskatı olmustu. durmam zorlastı. tırsmıstım baya..

simdi diyorum ki sesli bir uyarı yapsak. her şekilde farkedeirm hemen bunu.
araç çalıştıgında stop ederse. yani anahtari çevirmeden kendisi stop ederse. bir sinyal sesi verdirebilir miyiz? mesela stop ettiginde 1-2 kere bip bip yapsa iyi olur şahsen. her zaman gostergelere bakamiyo insan yada gündüz felan fark edilmiyor..
stop etme sorunu ile gerçekten ilgilenmiyorsanız araç stop ettiğinde sesli uyarı yapmasını sağlamak çok basit.öncelikle sesli uyarı yapacak bi cihaz bulun aksesuarcılardan rahatlıkla çok ucuza temin edebilirsiniz sonra da bu cihazı aracın yağ lambasına paralel bağlayın o kadar.aracınızın stop etme sorununu çözmek çok daha mantıklı forumdan aratırsanız konuyla alakalı bir çok yazı göreceksiniz

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop etme sorunu ile gerçekten ilgilenmiyorsanız araç stop ettiğinde sesli uyarı yapmasını sağlamak çok basit.öncelikle sesli uyarı yapacak bi cihaz bulun aksesuarcılardan rahatlıkla çok ucuza temin edebilirsiniz sonra da bu cihazı aracın yağ lambasına paralel bağlayın o kadar.aracınızın stop etme sorununu çözmek çok daha mantıklı forumdan aratırsanız konuyla alakalı bir çok yazı göreceksiniz

cevap için çok tşk ederim. dediginiz çok mantıklı ve basit.

stop etme sorunu ile ilgileniyorum. hallettik zaten. ama belli olmaz ilerde bir gün sorun our diye.

tşekkürler