serviste takılacak xenon için

laruno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

2011 Astra Classic 3 essentia+konfor paket aracıma servisten xenon takmalarını istedim. liste fiyatı 850 TL olan xenon, uzun pazarlıklar sonucu 550 TL civarı bi fiyata geldi bana. Bazı arkadaşlar servislerde takılan xenon un orjinal olmadığını hatta merceksiz olduğunu iddia ediyorlar. Bu konuda bilgi sahibi olan ve kafamdaki kuruntuları bir yana atmama yardımcı olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

sevgiler...

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın farlarıda değiştimi..değişmediyse..aracınıza uydurma xenon işlemiyapılmış demektir...dışarıda aynı işlemi 100 liraya halledebilirdiniz..iade etme şansınız varsa edin

Son düzenleme:

laruno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın farlarıda değiştimi..değişmediyse..aracınıza uydurma xenon işlemiyapılmış demektir...dışarıda aynı işlemi 100 liraya halledebilirdiniz..iade etme şansınız varsa edin

henüz almadım aracı,salı günü teslim alacağım inş. komple farlar değişecek diye biliyorum. hatta siyah tabanlı olmasını istedim.
peki serviste öyle far değişmeden merceksiz xenon da takılıyor mu?
eğer komple far değişirse ve mercekli xenon olursa 850 TL (bayii de ki liste fiyatı) fiyat nasıl sizce?

teşekkürler..

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far dışarıda hella marka olarak 900 lira takımı (2 adet)..astra h xenon farı zaten siyah tabanlıdır..evet servisler para kazanmak uğruna orjinal olmayan işlemlerede gidebiliyorlar

şöyle söyleyeyim 850 tl için

2 adet far
2 adet ateşleyici
2 adet balast
2 adet xenon ampulu
bu parçalar taklırsa aracınız orjinal xenonlu olur ..bunları servisten almaya kalkarsanız 3500 civarı bir fiyat çıkar 850 ye bu işlem yapılıyorsa hemen yaptırın

diğer türlü x marka xenon kit taktıracaksanız 100 lira civarına zaten dışarıda takıyorlar

bilmem anlatabildimmi

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
far dışarıda hella marka olarak 900 lira takımı (2 adet)..astra h xenon farı zaten siyah tabanlıdır..evet servisler para kazanmak uğruna orjinal olmayan işlemlerede gidebiliyorlar

şöyle söyleyeyim 850 tl için

2 adet far
2 adet ateşleyici
2 adet balast
2 adet xenon ampulu
bu parçalar taklırsa aracınız orjinal xenonlu olur ..bunları servisten almaya kalkarsanız 3500 civarı bir fiyat çıkar 850 ye bu işlem yapılıyorsa hemen yaptırın

diğer türlü x marka xenon kit taktıracaksanız 100 lira civarına zaten dışarıda takıyorlar

bilmem anlatabildimmi

bunlara ek olarak bir adet ahl modulu + tesviye sensoru lazim + bunlara ait tesisatlar vs lazim.

Disarda sonradan montaj yapan arkadasalar var, hatta AFL yapan bile var ama servis dediginiz o islemi yapmaz, yapamaz :D

Fiyatlara gelince daha detayli yazayim :

1216663 : FAR XENON SOL AST.H 744,37 TL.
1216664 : FAR XENON SAĞ AST.H 744,37 TL.
6235292 : AHL (Oto seviye beyni) 482,89 TL.
6236752 : Far Seviye Sensoru 210,50 TL.
6235149 : Ballast (Teki) 763,17 TL.
6235258 : XENON FAR AMPUL DUYU AST H 193,52 TL. (Teki)
Ampul zaten 150 - 200 TL arasi piyasada :D

Yani tesisat ve iscilik haric serviste bu sistem yapilsa bile cikacak fiyat 4000 - 4500 olucaktir.

Tabii bunlar serviste, AFL yapan arkadas o sistemi 1500 TL ye yaptigini soyluyordu o baska.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu parçalar olmadanda montaj yapılabiliyor

bu sitede orjinal montajın nasıl yapıldığı anlatılmış

http://www.opelx.com/el-yapimi-home...al-fabrikasyon-xenon-yapimi-full-orjinal.html

bu sitedede yine orjinal fara yapılan kit uygulaması var..ayrıca bu sitedeki konuyu baştan sona okuyun geniş bilgi sahibi olursunuz
http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=182&st=200

size yapılacak olan muhtemelen normal fara kit uygulaması

servisler bu tür uygulamalardan pek anlamaz..anlasalarda işlerine gelmez

kolay gelsin

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

bu parçalar olmadanda montaj yapılabiliyor

bu sitede orjinal montajın nasıl yapıldığı anlatılmış

http://www.opelx.com/el-yapimi-home...al-fabrikasyon-xenon-yapimi-full-orjinal.html

bu sitedede yine orjinal fara yapılan kit uygulaması var..ayrıca bu sitedeki konuyu baştan sona okuyun geniş bilgi sahibi olursunuz
http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=182&st=200

size yapılacak olan muhtemelen normal fara kit uygulaması

servisler bu tür uygulamalardan pek anlamaz..anlasalarda işlerine gelmez

kolay gelsin

Tabii onlar olmadan yapiliyor ama orjinal olmuyor, fabrikadan cikan sekilde olacaksa ve orjinal olacaksa birde far yikama lazim oda ayri bir mevzuu :cool:

Paket dahilinde olanlari yazdim ben. Montaj sizin ilk mesajinizda yazdiginiz parcalar olmadanda yapilir. Fari alirsin 550 TL cifti HELLA yan sanayi otolamp adinda sahibinden.com da satiyor adam ciftini 550 ye, hella mercekli. h7 xenonu eyeler duya oturtursun 700 TL ye orjinal gorunumlu cakma xenon yaparsin oda ayri.

Son düzenleme:

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taktırmayın boşverin dışardan taktırırsınız iptal ettirin

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aydında da 400 e takarız dediler..sordum farlar değişiyor mu diye ..hayır dediler...değişirse milyarlık iş var orada dediler..sanırım sizin farlar değişmeyecek..arkadaşların dediği gibi dışarıda daha uyguna yaptırılır..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
philips photon takıyorlar diye biliyorum dışarda 350-450 arası