servis servis servis...

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar servis konusu daha önce de açılmış. Amacım konuyu tekrar canlandırmak değil aslında fakat Internet'te biraz araştırınca gerçekten hazin servis vakalarına rastladım. Özellikle www.sikayetvar.com sitesinde Opel servisleri ile ilgili kimi zaman zor müşteri, kimi zaman ahlaksız servis şeklinde yorumlanabilecek bir sürü şikayet bildirimi var.

General Motors tarafından cevaplanan önemli bir kısmında ise (incelerseniz) görebileceğiniz gibi "servislerin sahiplenmesi" ve "müşteri odaklı" olmak yerine "savunma odaklı" mesajlar bulunmakta. Elbette bunlar benim yorumlarım. Şikayet bildirimlerini okuyanlar farklı çıkarımlarda bulunabilirler belki..

Araçlarımızı güvenilir ellere teslim etmek, asgari fiyat politikası ve azami memnuniyet aramak, her tüketicinin hakkıdır elbette. Yaptığım kısa araştırma da misal olarak İstanbul Topkapı'da ki bir yetkili servis hakkında şikayetler bulunmasına rağmen tercih edildiğini, Eyüp'te bulunan bir yetkili servis hakkında ise neredeyse hiç bir şikayet bildirimine rastlamadığımı özetleyebilirim. İşin ilginci hakkında şikayet bildirimi olmayan servis ile ilgili övgü yazıldığına da rastlamış değilim. Oysa öyle servisler var ki, tüketiciler destan yazacak kadar şikayetle dolmuşlar. Ver yansın etmeye başlamışlar. Demek ki şikayeti olan herkes mutlaka derdini anlatacak bir mecra arıyor.

Sizler neler düşünüyorsunuz? İsim vermeden semt adları ile belirtirseniz (forum sahiplerini zor durumda bırakmayız yasal olarak) ve olabildiğince tercih sebebinizi de belirtebilirseniz, benim gibi yeni Opel'ci arkadaşlara kısmen tecrübelerinizi aktarabilirsiniz.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimseden cevap gelmemiş :) Açık açık sorayım bari.. Mar ve Odak yetkili servisleri için yorum yapabilecek biri var mı acaba ? :D

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı aldıgımdan beri Odak'ta yaptırıyorum servis işlemlerini. Bir sıkıntı görmedim.Tavsiye ederim.Ancak en çok tavsiye edebileceğim servis Arkas.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda konusu geçtimi bilmiorum ama yaklaşık 2 ay önce falan bitane opel yetkili servisini gösteriodu tv'de... kaskodan falan fazla para almak için kazalı arabalara balyozla vuruyolardı.. tamirat yerine tamamen değiştirmek için midir artık nedendir bilmiorum ama.. içim gitti kamera buğulu göstermişler özellikle ama arabalar falan seçiliyo astralar corsalar.. içim gitmişti

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda konusu geçtimi bilmiorum ama yaklaşık 2 ay önce falan bitane opel yetkili servisini gösteriodu tv'de... kaskodan falan fazla para almak için kazalı arabalara balyozla vuruyolardı.. tamirat yerine tamamen değiştirmek için midir artık nedendir bilmiorum ama.. içim gitti kamera buğulu göstermişler özellikle ama arabalar falan seçiliyo astralar corsalar.. içim gitmişti

Fena fikir değil aslında,parça değiştirmek için :p

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sen sadece televizyonda gördün ustanın işine gelmiyor exper gelene kadar kapı kaput artık neresinde sorun varsa ya gider hangar kapısına vururlar ya puş kick atarlar :) yada balyozlarlar genelde servisteki kaportacılar böyle yaparlar ...

ForCorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu bu kadar güncellemişsin sanki bişi satıomuş ilanı gibi oldu yav...
bence bu kadar güncellemen servislerden herhangi biri ile bi atışman falan mı oldu ondan mı??

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır servisle atışmam olmadı :) Ama sorum ile ilgili tek bir cevap gelmiş.. Mesaj görünsün diye güncelledim..