sert frende sola saga çekme

tom wong

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır olarak aldıgım astra 1.4 t AS aracımı şehir içinde 70-80 km kullandıktan sonra aracı test etmek için istanbuldan çorluya gittim.Genellikle 100-140 km arasında bir hızla kullandım dönüşte önümdeki araçlar  birden durunca bende 100 km civarı bir hızda iken biraz sert fren yapmak zorunda kaldım.Araç kısa bir süre sola ve hemen ardından sağa çekti ve sonra düzgün bir şekilde yavaşladı.Daha sonraki frenlerde böyle bir durum olmadı. Gerçi sonraki frenler o kadar sert değildi.Sizce bu kısa süreli sola ve sağa çekmenin sebebi nedir.?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sert frende sola saga çekme

Hocam bu bi sorun degil direksiyon hakimiyetiyle ilgili.
Abs devreye girince direksiyon kontroluyle kendiniz araci stabil tutmaniz lazim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bence ESP. Sağa attığında sola doğru, sola attığında sağa doğru toparlıyor. Bu bana göre çok güzel bir hissiyat oluşturuyor.

Ayrıca o hızla giderken birden frene bastığınızda sağa sola atması da fizik kurallarına göre normaldir diye düşünüyorum :)

Güzel günlerde kullanın.

tom wong

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben esp nin virajlı yollarda devreye girdiğini düşünüyordum çünkü benim fren yaptıgım yer düz bir yoldu cevaplarınız için teşekkürler.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

tom wong link' Alıntı:
Ben esp nin virajlı yollarda devreye girdiğini düşünüyordum çünkü benim fren yaptıgım yer düz bir yoldu cevaplarınız için teşekkürler.

Düz yolda frene bastınız, arabanın sağı veya solu kaydığında "boşver burası düzlük yol devreye girmeyeyim" demiyor malesef.

Ben teşekkür ederim. Umarım tatminkar bir cevap alırsınız.

tom wong

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım yanlış anladınız ben cevaplarınızdan tatmin oldum .

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

O an ki yolun meyilinden dolayı çekmiş olabilir. Düz yolda da olsa araç kaydığı zaman esp aracılığı ile toparlar aktif olarak. Düz yolda ki bir virajda da aynı şekilde toparlar. Ama sola çeken arabayı sağa çektirecek kadarda olmaması gerektiğini düşünüyorum.