selam arkadaşlar,yeniyim,opel almayı düşünüyorum,yardımcı olurmusunuz?

kerasus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm,arkadaşlar
Can çevik - izmir - elkt.teknikeri - 32 - arabam yok
Arkadaşlar opel almayı düşünüyorum,3 haftadır internette geziyorum opel hakkında bilgi topluyorum,bu siteyi tesadüfen buldum şaşırdım ve çok sevindim,siteyi kuranlara teşekkür ve başarılar dilerim.
Arkadaşlar opel ilk arabam olacak,sizlerin engin tecrubelerinden istifade edebilirmiyim?şimdiden teşekkürler.
1999-2000 g kasa almayı düşünüyorum,otomatik vitesli olanları tavsiye eder misiniz,otomatiğin dez avantajları var mıdır?
Arkadaşlar malum ikinci el alacağım ve almadan önce servise göstereceğim,servislerde bilgisayarla aracı 30-40 ytl karşılığı test ediyorlarmış,bu testte motordan hangi parçaların değiştiğini sölerlermi,anladığım kadarıyla opelde 60bin bakımı önemli,60bin bakımı yapıldığını bilgisayar sölermi,kaporta boyanmışsa söylermi,örneğin çamurluk değişmişse değiştiğini bilgisayar sölermi,birde tavsiyeleriniz var mı opel hakkında her konuda olabilir.çok teşekkür ederim.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk olarak aramıza hoşgeldiniz.

Bir Opel Servisine giderseniz Bilgisayara bağlayıp aracın ORJİNAL KM'sini ve daha önce vermiş arızaları tespit edebilir.

Bunun dışında kaportadaki boya ve değişenleri bilgisayara bağlayarak değil, kaportacı ustaların tecrübesi ile yardımcı olurlar size.

Opel'lerde 60.000 bakımı önemlidir. Triger setinin komple değiştiğinden emin olun, değişmemişse mutlaka değiştirin. Bunun dışında normal araba alırken nelere dikkat edilecekse aynı şekilde araştırmanızı yapın,
şimdiden hayırlı olsun...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle aramıza hoşgeldin bende 2004 model astra g kullanıyorum araçtan gayet memnunum gerek yol tutuş gerek sağlamlık gerekse malzeme kalitesi yakıt olarakta kullanırken aracı zorlamazsan 90 km yi geçmezsen aslında makul yakıyo ama sert kullanayım hız yapayım diyosan cebini yakar biraz opel i tercih ettiğin için ayrıca teşekkür ediyorum otomatik vites kullanmadığım için bişey diyemeyeceğim ama düz vitese göre biraz daha fazla yakar herhalde servisle ilgili gerekli bilgileri KARANLIK vermiş zaten ama temiz kullanılmış bi astra alırsan pişman olmayacağına emin ol şimdiden hayırlı olsun

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK' Alıntı:
İlk olarak aramıza hoşgeldiniz.

Bir Opel Servisine giderseniz Bilgisayara bağlayıp aracın ORJİNAL KM'sini ve daha önce vermiş arızaları tespit edebilir.

Bunun dışında kaportadaki boya ve değişenleri bilgisayara bağlayarak değil, kaportacı ustaların tecrübesi ile yardımcı olurlar size.

Opel'lerde 60.000 bakımı önemlidir. Triger setinin komple değiştiğinden emin olun, değişmemişse mutlaka değiştirin. Bunun dışında normal araba alırken nelere dikkat edilecekse aynı şekilde araştırmanızı yapın,
şimdiden hayırlı olsun...
:alkis::alkis:

swing1.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gedizlere götürmede kime götütürüsen götür test için...
aman ha sakın gedizlere götürme..

ben burak 05324370139

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik vites eğer şehir içinde ağırlıklı kullanacaksan cebini biraz yakar. servise götür ama bence çokta güvenme tanığın iyi anlayan biri varsa yada çevrende opel kullanan biri varsa sana daha çok yardımcı olacaktır..

kerasus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler

bilgilerini benimle paylaşan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukarıda ki bilgilere ek olarak üstünden geçmek istediğim ikinci el araba alırken eşin dostun hariç sanki hurdacıdan alıyormuşun gibi yaklaş olaya yani bir kaç ustaya göster tamiratı , ağır kazası , kronik problemi olmuşmu kilometre sıfırlanmışmı gibi , piyasada ne perten çıkma arabalar var görsen sıfır sanarsın aldıktan sonrada nasıl kurtulacağını düşünürsün ben bugün ik tane corsa c gördüm ikiside perte çıkmış ondan sonra toplanmış hayatta uzman olmayan anlayamaz. satarken anlaşılmaz mı diye sordum yapana , komple boyalı olduğunu söylüyoruz zaten dedi ama pertten çıkma olduğunu söylemiyoruz anlayan anlar sadece dediler.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha iyii bir secim yapılamazadı en iyi olanı seçmişsiniz bence