Seiko'mu - citizen'mi yardim arkadaşlar

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
citizen tabiki çok kaliteli ama bu bahsettiğin model çok alacalı bulacalı :D karmakarışık heryer heryerde gibi yazıdan çizgiden başka bişey dikkatimi çekmiyor.
zaten digital fonksiyonlar prestij modellerde pek fazla aranan bi özellikte değildir.
ama karar senin kafanı epeyce karıştırmış olmam lazım bukadar şeyden sonra sana kolay gelsin :D

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seiko-sq-silver-night.jpg

Seiko-rubber-chrono-night.jpg

Senin almak istediğin CITIZEN ECODRIVE SKYHAWK BLACK ION'dan kullandım. İçindeki küçük ekranların ışıkları yanıyor. Çok kullanışlı bir saat. Ama önerim üsttekilerden biri

peki saatten genel olarak memnun kaldınmı her hangibir problem yaşattımı sana

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PERPETUAL CALENDAR (HANGİ AYIN VE YILIN KAÇ ÇEKTİĞİNİ KENDİ AYARLAR VE 2100 YILINA KADAR OTOMATİK TAKVİM)

bu özelliğinden dolayı citizen derim çünkü bu özellik her saatte bulunmayan ayrıcalıklı bir sistem üst düzey markalarda bu sistemin mekanik olarak çalışanları çok yüksek fiyatlarda satılmakta ve bu sistemi sağlayabilen makinalar özellikli makinalar olarak geçmekte. Eğer fiyat olarak biraz daha yukarı çıkmayı düşünürsen yardımcı olabilirim..

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PERPETUAL CALENDAR (HANGİ AYIN VE YILIN KAÇ ÇEKTİĞİNİ KENDİ AYARLAR VE 2100 YILINA KADAR OTOMATİK TAKVİM)

bu özelliğinden dolayı citizen derim çünkü bu özellik her saatte bulunmayan ayrıcalıklı bir sistem üst düzey markalarda bu sistemin mekanik olarak çalışanları çok yüksek fiyatlarda satılmakta ve bu sistemi sağlayabilen makinalar özellikli makinalar olarak geçmekte. Eğer fiyat olarak biraz daha yukarı çıkmayı düşünürsen yardımcı olabilirim..

valla fiyat olarak çıkabileceğim rakam ile bu saatleri alabiliyorum dahada üstü biraz zor gibi aslında benimde gönlümden citizen geçiyor ama hala karar vermiş değil birde bu takvim olayını mekanik yapıp yapmadığından emin değilim belki dijital bölümünde olabilir takvimi çünkü saat üzerinde mekanik bir takvim ben göremedim yada gördüm anlamadım epey karışık çünkü :)

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır ağırlığı dışında hiçbir problemi yoktu. belki bana ağır gelmiş olabilir kişiden kişiye değişir. ama başka modellere bakmanı tavsiye ederim

Citizen-atomic-watch-night.jpg

Giray niye tavsiye ediyorsun yani olumsuzluğu nedir bende bileyim yoksa genel olarak memnun olduğunu söylüyosun ama başka saata bak diyorsun :)

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mekanik takvim bende göremedim zaten mekanik olarak perpetual olsa bu fiyatlara zor bulunurdu :) dijital kısmında olması lazım..

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
giray aradığın saatin markası Vacheron Constantin model nedir bilmiyorum ama antika olma ihtimali yüksek :D fiyat önemli değil diyorsan (ki bu tür saatler koleksiyoncular tarafından alınıp satılıyor ve fabrikalar sadece birkaç hatta bazen yalnızca 1 adet üretiyorlar dolayısıyla fiyat dudak uçuklatan miktarlara çıkabiliyor) distribitör firması Nişantaşında Mim Kemal Öke caddesinde gelmişken bana da uğrarsın benim işyerinin hemen karşısında :)