Security code

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar dogru yere mi actim emin degilim.
Ben opcom aldim ve tempomat müsürü ve kolunu taktim. Aktif ettirmek isteyince security kode istiyor bunu bulma imkanim var mi opcom ile.
Almanyada yasiyorum ve servise sordugumda 70 euro para istiyorlar.
Kendi bulma imkanimiz var mi acaba ? Astra H aracim

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın car pass diye bir kartı olmalı orada yazıyor.Araç kitapçığı ile birlikte veriliyor.Kitapçığın içinde olabilir.

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun bayiden aldim kodu arkadaslar. Tempomatimi ve anahtardan cam indirip kaldirmayi yapmayi basardim =).
Sadece 30 km yi gectigimde kapilarin kilitlenmesini ve tempomat aktif oldugundaki isigi bulamadim. onlarida halledersem tamamdir

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tempomat = cruise control

bu arada, ararken Alman sitelerinde rastlamıştım ama daha önce duymayanlar çoktur :)

Car Pass kartı radyo-cd player kodu içindir, ECU şifresi ayrı.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
car pass şkodu BCM kodu mu? Ayrıca ücret mi ödediniz yani servisten öğrenmişsiniz 70 Euro çok para

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
car pass şkodu BCM kodu mu? Ayrıca ücret mi ödediniz yani servisten öğrenmişsiniz 70 Euro çok para

CarPass Radyo kodu. Ülkemizde de yetkili servisten anahtar-güvenlik-radyo kodu bilgilerini almak ücretli. Corsa D ler de BCM kodu diye ayrı bir kod yok, O şase numarasına bağlı 1 güvenlik kodu var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:34 ----------

bugun bayiden aldim kodu arkadaslar. Tempomatimi ve anahtardan cam indirip kaldirmayi yapmayi basardim =).
Sadece 30 km yi gectigimde kapilarin kilitlenmesini ve tempomat aktif oldugundaki isigi bulamadim. onlarida halledersem tamamdir

Tempomat için önce IPC-Variant Cofiguration sonra CIM-Variant Configuration dan aktif etmeniz gerek.

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özür dilerim tempomat yazmisim cok kullandigim icin burda aliskanlik =).
Arabanin üretildigi bayiyi buldum kagitlardan ve aradim gel al dediler para istemediler. Ama opel servisine gidince 70 euro istiyorlar.
Hiz sabitleyicisi , cam indirip kaldirma , 30 km yi gecince otomatik kapi kilidini actim opcom ile. Hepsi oldu. Sadece hiz sabitleyicinin bildirim isiginin nerden acildigini bulamadim.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özür dilerim tempomat yazmisim cok kullandigim icin burda aliskanlik =).
Arabanin üretildigi bayiyi buldum kagitlardan ve aradim gel al dediler para istemediler. Ama opel servisine gidince 70 euro istiyorlar.
Hiz sabitleyicisi , cam indirip kaldirma , 30 km yi gecince otomatik kapi kilidini actim opcom ile. Hepsi oldu. Sadece hiz sabitleyicinin bildirim isiginin nerden acildigini bulamadim.

30 kmyi geçince otomatik kapı kilitleme ayarı nereden yapılıyor?? bende bir ara yaptırabilirim. gerçi içeriden kilitleme olmuyor ama hızlandıktan sonra yavaşlayıp durabiliriz dışarıdan da açılmaması iyi olur....

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 kmyi geçince otomatik kapı kilitleme ayarı nereden yapılıyor?? bende bir ara yaptırabilirim. gerçi içeriden kilitleme olmuyor ama hızlandıktan sonra yavaşlayıp durabiliriz dışarıdan da açılmaması iyi olur....

Arabada kontak acikken teyibin uzerindeki kilit tusana 5 sn basili tut dit sesi gelmesi gerekiyor. Eger gelmezse opcomdan REC menüsünden Speed dependt locking özelligini acman gerekiyor. Youtude da ozelligi yazdigin takdirde nasil yapicagini gosteriyor bulamazsan yardimci olurum.

Son düzenleme: