Seat Leon mu Opel Astramı

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki astra J. motoru daha iyi olabilirdi ama genel olarak düşünülürse J kasa bir kaç adım önde. H kasa diyecek olsaydın kesinlikle leon derdim.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz tdi dgs ve astra arasında çok gittik geldik 54000 leona fiyat aldık ama için park sensörü bile yok 54000 verip te sonradan birde park sensörü parası vermek hemde aksaraydan 30 liraya alınıp sırf garanti diye 300 liraya itelenmeye çalışılması fikri leondan uzaklaştırdı beni diğer açılardan da bakarsak iç mekan aşırı itici bence vw diye alıyor insanlar ama iç mekan aşırı vasat malzeme kalitesi falan kötü parçalar eğrelti duruyor parasının arabası değil bence birde astra gibi insanı sarmıyor kalite hissi vermiyor ayrıca yakın zamanda kasa değişimi olacak oda eksi bence velasıl sonuçta biz astraya karar verdik arkadaşlarında dediği gibi 1.6 olaydı piyasada astra bulamazdık vw gibi üç beş ay sonrasına sipariş alırlardı 1.3 performans olarak çok aman aman değil ama öyle ölü gitmeyen tarzda değil kısa bir test sürüşü yaptım klima açık arabada 3 kişi düz yolda hızlamna çokta ağır gelmedi drag falan olmayacaksa yeterli bence yokuş kalkış desteğini denemek için durdum yokuşta istop ettirdim yokuş kalkışları için biraz alışkanlık gerekiyor motor pasif kalıyor gördüğüm ama alışkanlık kazanınca çok sorun olacağını sanmıyorum

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Her türlü opel Astra.Marka fanatiği değilim ama opelin araçlarının çok kaliteli ve dayanaklı olduğunu düşünüyorum.18 yaşındaki aracımın daha konsolunda torpidosunde en ufak deforme yok.motoru saat gibi.bu arabamdan sonra kısmet olursa gt alacam yani OPEL FOREVER.Sonuçta opel astra'dan yana tercih yaptığınızda doğru kararı vermiş olacaksınız,hayırlısı olsun.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye ' de tercihim şuan ki aklımla Leon olurdu , en azından servisi kaliteli . Onun dışında motor üstünlüğü gözle görülür şekilde ve ayrıca iç mekanda kötü değil, astraya bindiğiniz vakit de cok farklı bir şey sunmuyor.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye ' de tercihim şuan ki aklımla Leon olurdu , en azından servisi kaliteli . Onun dışında motor üstünlüğü gözle görülür şekilde ve ayrıca iç mekanda kötü değil, astraya bindiğiniz vakit de cok farklı bir şey sunmuyor.

Servis hariç katılıyorum dediklerinize. Ama Doğuş oto'nun servis açısından bir artısı yok bence.
Hatta geçen ay yakın arkadaşımın başından geçen olayla (büyük konuşmayayım da :rolleyes: ) Doğuş'tan bişey almamaya karar verdim. Servis bakımlı diye üzerine titrediği Leon aracının 3 sene önceki bakımda Doğuş servisindeyken kaza yaptığını (ön kaput boyalı, yan kapılar boyalı, direksiyon işlem görmüş, immo chip'i anahtarlık değişmiş) onun anlatımıyla parçaları birleştirince izah ettim kendisine.