Şaşıracaksınız ama Uno :)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
0,20kr ları görürüm gibi geliyor. bu arada gaz ayarını kıstırmadım.

Bence kıstırmayında zaten.. Arac lpg normal ayarda iken zaten benzine göre bir miktar fakirde çalıştığı için yanma odalarındaki sıcaklık daha fazla oluyor, birde gaz akışını azaltırsanız yüksek devirlerde aracı iyice fakire düşürüp, motorunuza vaktinden çok önce veda edebilirsiz.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir zamanlar bendede vardı az yakar seridir ama fren sistemi vasat bir araçtır.. benimki 760 kg ağırlığındaydı ayrıca 120 km ve üzeri hızlardan sonra sert rüzgarlarda aracın kendi kendine şerit değiştirdiği olmuştur..kısacası acemi aracı

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhteşem Uno!!!

Bende birkaç kez kullanmıştım hemde daha 1-2 yaşında araçlar debriyaja basınca fren pedalı kasılıyordu sinyal verince silecek kolu oynuyordu falan tam bir komedi:D. Üstelik motor hacmi ve kasasına oranla pekte ekonomik değildi o zamanların ekonomi kralı Renault 9 Spring' lerdi diye hatırlıyorum.Bana göre kim ne derse desin arabayı alman yapıyor.

Bu arada Geçen yaz yola çıkarken fullediğim depoyla Ankara' dan İstanbul' a 100-110 km hızla gidip 80-90 km kadarda istanbulda şehiriçi turlamıştım. İstinye tarafında bir Opet' te depoyu fullediğimde yazarkasa fişinde 71 TL yazıyordu sayaç ise 542 km gösteriyordu.

71 TL/542 km = 13 Krş. Defalarca km sayacına ve yazarkasa fişine bakmıştım. Başkası anlatsa sallama derdim;).

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uno nun bi sıkımlık canı var. ayrıca 100 110 yapabilmesinde şaşırılacak bi durum yok araç çok hafif.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda çok yakmışız diyordum ama baktım şimdi pek anormal değilmiş 27kuruş lpg yaktı km de ama hız 130 km boyunca 140-180 120 km boyunca da 110-130 arasındaydı. Kantarın topuzunu biraz kaçırdık yolun ilk bölümünde :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uno'yu gözümüzde fazla büyütmemek lazım. Yaptığımız en büyük hata "ufak araba az yakar" sözüne inanmaktır. Yakıtın az veya çok olması aracın kasası ile ilgili değildir, motorunun teknolojisi ile ilgilidir. Bir yakınımın 1996 model E 200 Mercedes'i vardı, öğrenci olan oğluna da yakıtı ekonomik olur diye 1.4 karbüratörlü Uno almıştı, yazık oğlu bütün harçlığını benzine yatırıyordu. Çocuk beni her gördüğünde "Abi valla babamın eşşek kadar Mercedes'i benim el kadar arabamdan daha az yakıyor ama babam buna asla inanmıyor" derdi. Sonunda araya girip babasını araba değişikliği için razı ettik de çocuğun cebi para gördü :). Yakıt bir tarafa ben bu tip arabalara güvenlik açısından da iyi gözle bakmıyorum.